.Individualios studijos – dar didesnės galimybės

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) studijas baigė pirmoji „Academia cum laude“ laida. Akademijoje įtvirtinta tarpdisciplininių studijų galimybė, kuri leidžia suburti įvairių sričių profesionalus ir pasiekti geriausią humanitarinių bei tiksliųjų mokslų sinergiją. Ši individualių studijų programa yra skirta visiems, siekiantiems plataus universitetinio išsilavinimo ir norintiems išmokti ne tik studijų programose pateikiamus dalykus.

Jei reikėtų apibūdinti visapusio išsilavinimo siekiantį jauną žmogų, Akademijos studento Daumanto Skinkio studijų pasirinkimai ir požiūris tikrai galėtų būti akstinu kitiems. Tarptautinės politikos ir vystymo bakalauro programą anglų kalba Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete studijuojantis antrakursis neapsiribojo viena specialybe ir stengiasi išnaudoti VDU artes liberales (liet. laisvųjų menų) studijų modelio siūlomas galimybes.

Artes liberales aš suvokiu kaip mokymosi sampratą, kuomet švietimo institucija neprimeta konkrečios studijų krypties taisyklių, o sudaro galimybes pačiam formuoti ir improvizuoti asmeniniu mokymosi planu, – savo studentišką požiūrį į artes liberales studijas pristato D. Skinkys. ­– Visa tai leidžia patirti savišvietos džiaugsmą, kuomet sąmoningai ir atsakingai gali mėgautis studijų procesu“.

Šalia pagrindinių politikos mokslų, jaunuolis pasirinko gretutines Filosofijos ir politinės kritikos studijas bei individualią studijų sistemą „Academia cum laude“. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių. Pirmosios laidos absolventų Juliaus ir Lauros pasirinkimai varijuoja nuo politikos mokslų iki informacinių technologijų, nuo sociologijos iki kultūros studijų.