L. Vaitulevičius: mus sups neinvaziniai robotai

„Robotika šiandien yra ant reikšmingo slenksčio – per artimiausius 15 metų robotai gali suardyti nusistovėjusią tvarką, panašiai kaip prieš dvidešimt metų tą padarė mobilieji telefonai ir atvėrė naujas galimybes“, – teigia Linas Vaitulevičius, bendrovės „Rubedo sistemos“, kuri pirmoji Baltijos šalyse į robotikos sritį pritraukė rizikos kapitalo finansavimą, bendraturtis.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) absolvento L. Vaitulevičiaus teigimu, netolimoje ateityje numatomas eksponentinis, sparčiai augantis robotikos plitimas, primenantis mobiliųjų įrenginių bumą praėjusio amžiaus pabaigoje. Vos prieš trejus metus robotika buvo sritis, kurią visuomenė sunkiai suprato, todėl sunkiai sekėsi pritraukti ir investuotojus. Šiandien ji išgyvena didelį pakilimą visame pasaulyje: Oksfordo universiteto mokslininkai prognozuoja, kad apie 47 proc. darbų JAV netolimoje ateityje gali būti kompiuterizuoti, ypač didelį perversmą sukėlė nepilotuojamų automobilių (angl. self-driving vehicles) bumas. Bet tai nereiškia, kad reikia bijoti, jog robotai sparčiai pakeis žmones ir sukels dar nematytą bedarbystės bangą.

„Darbai visada nyksta, tai nėra kažkoks naujas darbų maras. Kai buvo išrasta garo mašina, buvo kalbama, kad visas rankų darbas eina perniek, žmonės bus į gatvę išmesti. Tačiau tuomet atsirado daug kitų darbų, kurių anksčiau nebuvo – pavyzdžiui, buvę kalviai, dirbę su metalu, persikvalifikavo į inžinierius. Taip bus ir dabar: vieni darbai išnyks, kiti atsiras“, – tikina robotikos ekspertas.
Daugiau informacijos