Programos tikslas – suteikti svarbiausias informacinių technologijų srities žinias ir išugdyti gebėjimus, įgalinančius taikyti šias technologijas, projektuoti, kurti, diegti ir administruoti kompiuterines sistemas visose veiklos srityse. Nuo 2017 m. programa pakeitė pavadinimą (anksčiau Informatika), siekiant akcentuoti programos praktinius aspektus.
Studijų programa turi tris specializacijas – duomenų inžinerijos,verslo informatikosirprogramų sistemų, kurios prasideda po ketvirtojo semestro.
Programos įvertinimas
Užsienio ekspertai iš Jungtinės Karalystės, Suomijos bei Estijos, 2016 metų kovo mėn. 22-23 d. vertinę VDU Informatikos fakulteto bakalauro studijų programą „Informatika“ (nuo 2017 m. – Informatikos sistemos), šią programą akreditavo maksimaliam 6 metų terminui.
Informatikos programa, kaip besiorientuojanti ne tik į klasikinę informatiką, bet ir į šiandieninėje žinių visuomenėje būtinus informacijos valdymo aspektus, gavo ypač aukštus balus, vertinant programos tikslus ir numatomus rezultatus. Taip pat buvo pažymėta galimybė studentams derinti savo individualius studijų poreikius, pasirenkant tarp specializacijų, bei studijuoti tikslinėse vietose, dar studijų metu pradedant praktinį bendradarbiavimą su būsimais darbdaviais. Tarp privalumų paminėti taip pat ir aukštas darbdavių įvertinimas programos absolventams, vizituojančių dėstytojų dirbančių verslo srityje pasitelkimas, aktualių informatikos taikymo temų atspindėjimas studijų programoje, studijų liberalumas.
2017 m. žurnalas „Reitingai“ (2017 m. gegužė, Nr.1(7)) straipsnyje „Kurios aukštosios mokyklos specialistus rengia kokybiškiausiai“ tarp kokybiškiausių programų fizinių mokslų srityje įvardijo ir VDU Informatikos studijas.
Ko išmoksim?
Pasirinkus duomenų inžinerijos specializaciją, išmokstama pritaikyti duomenų ir sistemų analizės, mašininio mokymo ir dirbtinio intelekto metodus bei įrankius verslo, medicininėms, atvirų duomenų ir kitoms sistemoms.
Pasirinkus verslo informatikos specializaciją, papildomai įgyjamos svarbiausios verslo organizavimo žinios bei verslo valdymo instrumentų taikymo įgūdžiai.
Pasirinkus programų sistemų specializaciją, išmokstama projektuoti sudėtingas programines sistemas, pritaikytas įvairioms įrangos platformoms, valdyti paskirstytus programinės įrangos kūrimo projektus, atlikti programinės įrangos testavimą ir valdyti kokybę.
Taikomosios informatikos katedros vedėjo prof. Tomo Krilavičiaus interviu žinių radijui apie duomenų inžinerijos galimybes:
To išmokus bus galima dirbti įvairiose įmonėse arba savarankiškai
programuotojais, testuotojais, projektuotojais, projektų vadovais, sistemų administratoriais, sistemų analitikais, reklamos technologijų specialistais įvairiose organizacijose, valstybės institucijose ir verslo struktūrose;
kurti smulkias ir vidutines informacinių technologijų verslo įmones.
Karjeros galimybės
Bendradarbiaujame su įvairiomis IT įmonėmis, kuriose jau sėkmingai dirba ne vienas šios programos absolventas. Mūsų partneriai: NFQ Technologies, Festo, TokenMill, Etronika, Elsis, Rubedo, Equinox Europe, No Magic Europe, Baltijos pažangių technologijų institutas, Agmis, TeleSoftas, Visma, eShoper, Alna Software ir daugelis kitų.
Studentų darbai
Ernestas Grinius (2015). Žaidimas šaškėmis. Intelektika (IF-3010), III kursas.
Sukurtos priemonės patogiam širdies ritmo ir elektrokardiogramų signalų vaizdų stebėjimui planšetiniuose kompiuteriuose su lytėjimui jautriais ekranais, į juos žiūrint tarytum per teleskopą, žiūronus ar mikroskopą.
Mindaugas Matulis (2012). Šaškių žaidimas, paremtas alfa beta genėjimo paieška. Intelektika (IF-3010), III kursas.
Egidijus Navardauskas (2013). “Android OS mobilioji aplikacija „Labas“ – inovacinis ryšio paslaugų valdymo sprendimas“ (bakalauro darbas). Mobilaus ryšio operatoriaus „Bitė GSM“ paslaugų valdymo sistema išmaniesiems telefonams su Android OS.
Tomas Vitkus (2013). Praktikos užduotis. Sukurta programinė įranga, kuri iš Kauno „Žalgirio arenoje“ esančios švieslentės realiu laiku perduoda krepšinio varžybų rezultatus tiesioginės transliacijos pultui.
Mindaugas Matulis (2013). „Informacinė sistema vykdanti „Festo“ įmonės pardavimų duomenų sinchronizavimą“ (praktikos ir bakalauro darbai, atlikti dirbant FESTO įmonėje Vokietijoje). Festo įmonės pardavimams skirtos programinės įrangos duomenų sinchronizavimo informacinės sistemos projektavimas ir realizavimas.
Paulius Juškevičius (2013). „Mobilus universiteto gidas“ (bakalauro darbas). Sukurta iPhone aplikacija, skirta navigacijai po universiteto patalpas ir informacijai apie pasirinktą patalpą peržiūrėti.
Egidijus Navardauskas, Tomas Vitkus (2013). „Seegway“ robotukas, sukonstruotas ir suprogramuotas „PID reguliatorių“ darbo įsisavinimui palengvinti.
Dovydas Krakauskas, 1 kursas (2013). „Sudoku sprendimo tikrintojas“.