Menu

.Pradedantiems karjerą IT – „Sourcery“ akademija

Baigėsi tris mėnesius trukusi nemokamų mokslų JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ įsteigta „Sourcery“ akademija. Rudens semestro akademiją baigė beveik 40 jaunųjų programuotojų, iš kurių 18 gavo diplomus su pakvietimais į pokalbius dėl darbo.

„Sourcery” akademija rugsėjį vykusioje atrankoje sulaukė apie 300 kandidatų. 44 geriausiai atrankoje pasirodę jaunųjieji programuotojai iš Vilniaus ir Kauno sėkmingai išlaikė testą ir pateko į akademiją, kurioje tris mėnesius nemokamai mokėsi iš kompanijoje dirbančių ekspertų.

„Tokios akademijos yra labai vertingos žmonėms, kurie nori pradėti karjerą IT srityje. Akademijoje yra mokomasi tų programavimo kalbų ir įrankių, kurie yra naudojami realiuose projektuose, todėl žinias vėliau galima lengvai pritaikyti. To rezultatas –  geriausi akademijos studentai gauna pokalbius dėl darbo, o darbdaviai –  galimybę tris mėnesius vertinti potencialius darbuotojus“, –  pasakojo sėkmingai šių metų rudens semestro akademiją užbaigęs ir pokalbį dėl darbo gavęs Justas Eimutis.

Akademiją šį pusmetį iš viso baigė 35 studentai – 19 Kaune ir 16 Vilniuje. Net 18 studentų iš Kauno ir Vilniaus gavo geriausiai baigusiųjų diplomus su pakvietimais į pokalbius dėl darbo: 10 dalyvių bus kalbinami Kaune, 8 – Vilniuje.

Nemokami trijų mėnesių kursai

„Sourcery” akademija – tai du kartus per metus, rudenį ir pavasarį, vykstanti nemokama JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group” programa studentams, kurioje dėsto įmonės specialistai.

Akademija leidžia gilinti programavimo žinias ir padeda studentams integruotis į technologijų darbo rinką. Užsiėmimai yra nemokami, vyksta Kaune ir Vilniuje. Vieno semestro trukmė – trys mėnesiai. Jo metu, kiekviename mieste studijuoja po 20-25 dalyvius. Į akademiją gali aplikuoti visi norintys, patenka – geriausiai išlaikę stojamųjų užduotį.

Į akademiją patenka ne tik studentai, bet ir žinias norintys pagilinti arba apie profesijos pasikeitimus svarstantys specialistai.

Naujausios technologijos ir komandinis darbas

„Akademijoje nusprendžiau dalyvauti, nes norėjau išmokti kažko naujo, kadangi apie React ir Spring Boot technologijas prieš tai nebuvau girdėjęs, o išpopuliarėjus JavaScript technologijai, supratau, kad norėčiau labiau pasigilinti ir į šią kalbą. Akademija siūlė būtent šio technologinio pagrindo paskaitas“, – pasakojo sėkmingai akademiją baigęs Nerijus Dulkė.

Kaune ir Vilniuje iš viso įvyko po dešimt teorinių paskaitų, apimančių React, MyBatis ir Spring Boot technologijas. Studentai abejuose miestuose buvo suskirstyti į komandas ir turėjo sukurti vidinio socialinio tinklapio projektą.

„Mokytis ir dirbti sekėsi neblogai, nes pats projektas buvo įdomus. Pagilinau žinias, dirbant su versijų kontrolės sistema, išmokau programuoti su nauja programavimo kalba, sužinojau, kaip yra kuriamos modernios web aplikacijos. Buvo labai įdomu dirbti komandoje, nes prieš tai neteko dirbti komandoje prie jokio projekto“, – įspūdžiais dalinosi Nerijus.

Kiekviena komanda turėjo po vieną mentorių, kuris visos akademijos metu padėjo studentams pritaikyti teorines žinias praktikoje, siekiant įgyvendinti projektą. Akademijos pabaigoje visos komandos pristatė savo projektus kompanijos darbuotojams viešų pristatymų metu.

Geriausi yra kviečiami į darbo pokalbius

„Devbridge Group” įkurta akademija ne tik prisideda prie studentų kompetencijų didinimo programavimo srityje, bet ir leidžia įmonei atsirinkti geriausius studentus įdarbinimui.

„Akademija mums leidžia pastebėti jaunuosius talentus, į kuriuos noriai investuojame. Studentai gauna realią darbo industrijoje patirtį – simuliuojame įmonės veiklą, dirbame komandose, prieiname prie realių projektų, kuriuos kuriame JAV rinkai. Geriausiai pasirodžiusius studentus pakviečiame į darbo pokalbius“, – sako „Devbridge Group” viceprezidentas ir padalinio Lietuvoje vadovas Viktoras Gurgždys.

Artimiausia atranka į naują akademijos semsestrą įvyks 2018 m. vasario 22 d. Kaune ir Vilniuje. Pavasario semestras vyks kovo-gegužės mėnesiais. Daugiau informacijos

(Video https://www.youtube.com/watch?v=xPHK_Z-zm8U&feature=youtu.be )

„Devbridge Group” – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro virš 320 darbuotojų. Jie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Kauno, Vilniaus ir Londono padaliniuose. Įmonės klientai – pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos, tokios kaip „Grainger“, „Morningstar”, „Fitch”, „Louis Dreyfus”, „John Deere” ir kt.