Menu

.Studentams – galimybė susigrąžinti dalį mokesčio už studijas

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) paskelbus 2020 m. pajamų deklaravimo startą, informuojame Vytauto Didžiojo universiteto (VDU, įmonės kodas: 111950396) studentus apie galimybę pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata ir susigrąžinti iki 20 proc. sumos nuo sumokėto studijų mokesčio, nepriklausomai nuo to, kelintą kartą ir kokioje studijų pakopoje studijuojate.

Pajamų mokesčio lengvata taikoma studijų, studijų dalyko įmokoms ir įmokoms už egzamino perlaikymą, būnant studentu, bet ne klausytoju. Susigrąžinti iki 20 proc. sumos nuo studijų mokesčio galite užpildydami pajamų mokesčio deklaraciją VMI sistemoje iki š. m. gegužės 1 d. Grąžinama pinigų suma bus pervesta į jūsų banko sąskaitą, kurią nurodysite deklaruodami pajamas.

Prisijungę prie VMI sistemos, rasite individualiai jums suformuotą pajamų deklaraciją, todėl prašyti papildomų pažymų apie sumokėtą studijų mokestį iš universiteto – nereikia. Jeigu dar nesate pajamų mokesčio mokėtojas arba neturite galimybių pasinaudoti lengvata, ją prisitaikyti gali jūsų tėvai, globėjai ar sutuoktinis.

Ši lengvata bus taikoma apskaičiuojant ir deklaruojant 2020 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas.

Išsamią informaciją apie mokesčio lengvatą rasite šioje nuorodoje.

Jeigu kyla problemų ar klausimų, susijusių su pajamų deklaracija, kviečiame kreiptis į VMI, šioje nuorodoje nurodytais kontaktais.