Studentams sudaryta galimybė karantino metu įsikelti į bendrabučius

Atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. gegužės 13 d. Nr. 475 priimtą nutarimą, kuriuo nuo š. m. gegužės 25 d. leidžiama vykdyti aukštojo mokslo studijas, kurių neįmanoma vykdyti nuotoliniu būdu, Vytauto Didžiojo universitetas nuo š. m. gegužės 25 d. leidžia universiteto bendrabučiuose apsigyventi naujiems gyventojams, VDU studentams, kurie prieš rezervuojantis vietą turi pateikti motyvuotą prašymą apsigyventi el. paštu studentas@vdu.lt ir gauti sutikimą apsigyventi VDU bendrabutyje.

Prieš apgyvendinami bendrabutyje asmenys privalės nurodyti, kad apgyvendinimo metu:

• jiems nepasireiškė karščiavimas (37,3°C ir daugiau) ir neturi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamų ligų požymių (pvz.: sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.);
  • neserga lėtinėmis ligomis, nurodytomis sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremalios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremalios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“;
  • negyvena su asmenimis, kuriems dėl koronaviruso infekcijos plitimo grėsmės taikomas būtinas izoliavimas;
  • nebuvo užsienyje 14 d. arba iš jo grįžo ir atliko privalomą 14 d. saviizoliacijos laikotarpį (išskyrus LR Vyriausybės nurodytas šalis). Primename, kad asmenys, grįžę iš užsienio valstybių, turi užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pateikiamą anketą ir privalo 14 dienų izoliuotis Lietuvoje (namuose ar savivaldybės paskirtoje vietoje), paskambinus 1808 užsiregistruoti bei pasitikrinti dėl koronaviruso infekcijos mobiliame punkte.

SVARBU: Į VDU bendrabučius įsikelti norintiems studentams rekomenduojama kritiškai įvertinti visas kitas, ne tik įsikėlimo į bendrabutį, apsigyvenimo galimybes, pasirenkant saugiausią.

Sprendimas dėl galimybės suteikti gyvenamąją vietą bus priimamas atsižvelgiant į studentų pateiktus motyvus apsigyventi bendrabutyje ir tokiam apgyvendinimui taikomas sąlygas.

Bendrabutyje visiems naujai atvykusiems ir įsikeliantiems studentams bus privalu tikrintis temperatūrą ir paisyti visų nurodymų, susijusių su karantino laikymusi bendrabutyje.

Daugiau informacijos teikiama:

El. paštas studentas@vdu.lt