Klaida 404. Toks puslapis neegzistuoja

Studentams – registracija dalyvauti konferencijoje „Laisvė kurti 2024“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai kviečiami dalyvauti konferencijoje „Laisvė kurti 2024“, skirtoje VDU atkūrimo sukakčiai ir artes liberales koncepcijai.

„Šiais metais, kai atkurtasis VDU žengia į savo 35-ąjį gimtadienį, konferenciją skiriame su VDU atkūrimu į Lietuvos aukštąjį mokslą įsiliejusiam artes liberales studijų modeliui ir kviečiame studentus diskutuoti – kaip VDU artes liberales modelis per individualizuotus ir tarpdisciplininius studijų pasirinkimus išlaisvina studentų kūrybiškumą ir inovatyvumą, įgalina jų lyderystę ir verslumą, ugdo empatiją, atsakomybę bei tarpkultūrinę savivoką, suteikia jiems kompetencijas mąstyti plačiau ir padeda idėjos užuomazgą užauginti iki siekiamo rezultato“, – sako VDU komunikacijos prorektorė docentė dr. Vilma Bijeikienė.

Konferencija vyks 2024 m. gegužės 3 d., penktadienį, VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).

Skaityti pranešimus, pristatyti kūrybą ir/arba moderuoti konferencijos sekcijas kviečiami visų studijų krypčių ir pakopų studentai. Pranešimus/pasirodymus galima rengti individualiai arba su grupe studentų.

Registracija vyksta iki kovo 22 dRegistracijos forma.

Pranešimų temos turi atliepti šias konferencijos potemes:

  • Universitetas kaip kūrybos ir meno erdvė
  • Laisvės galimybės ir ribos
  • Kūrybiškumas ir technologijos
  • Inovatyvūs verslo ir socialinių iššūkių sprendimai
  • Žmogus, bendruomenė ir visuomenė pokyčių kontekste
  • Gamta mokslininko rankose
  • Kalbų, kultūrų įvairovė ir humanistinės vertybės
  • Darnus vystymasis švietime
  • Sportas ir sveikatingumas
  • Politikos kontekstai ir medijų erdvė

„Laisvė kurti 2024“ raktiniai žodžiai, padėsiantys susiorientuoti konferencijos temoje: liberalieji menai, tarpdiscipliniškumas, kūrybiškumas, darnus vystymasis, inovacijos, daugiakalbystė, dirbtinis intelektas.

Pranešimų trukmė ir formatai:

  • Pranešimas žodžiu (iki 15 min.)
  • Stendinis pranešimas
  • Meninės kūrybos pristatymas (pasirodymas su prisistatymu, iki 15 min. trukmės, arba darbų paroda)

Pristatymo kalbos: lietuvių, anglų ir kitos universitete dėstomos kalbos.

Registracijos formoje būtina pateikti pateikti pranešimo santrauką (nuo 200 iki 250 žodžių) lietuvių arba anglų kalba.

Atrinktų pranešimų autoriai informuojami iki balandžio 10 d. Konferencijos programa skelbiama iki balandžio 22 d.

Pranešimus vertins konferencijos mokslinis komitetas.

Akimirkos iš konferencijos Laisvė kurti 2022

Akimirkos iš konferencijos Laisvė kurti 2023

Siuntų pristatymo įmonių verslo valdymo sistemos veiklos optimizavimo modulio prototipo sukūrimas

 

 

 

 

MB „Ecom systems“ kartu su Vytauto Didžiojo universitetu nuo 2024 m. sausio mėn. įgyvendina projektą, kurio tikslas – sukurti siuntų pristatymo įmonių verslo valdymo sistemos veiklos optimizavimo modulio, kuris automatizuos siuntų pristatymo įmonių maršruto planavimo veiklos procesą, prototipą.

Šiame MTEP projekte bus vykdomos 4–7 technologinės parengties lygių pasiekimą užtikrinančios veiklos: produkto veikimo algoritmo (produkto maketo) sukūrimas, produkto pirminio prototipo sukūrimas, jo išbandymas ir produkto galutinio prototipo sukūrimas.

Projektas prisidės prie naujo aukštos pridėtinės vertės produkto kūrimo, turės didelę naudą transporto sektoriui.

Vytauto Didžiojo universitetas šiame projekte aktyviai dalyvauja prisidėdamas prie produkto veikimo algoritmo (produkto maketo) sukūrimo.

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva lėšomis“.

 

Projekto pavadinimas: „Siuntų pristatymo įmonių verslo valdymo sistemos veiklos optimizavimo modulio prototipo sukūrimas“;

Projekto vykdytojas: MB „Ecom systems“;

Projekto partneris: Vytauto Didžiojo universitetas.

Projekto vykdymo pradžia: 2024 m. sausio 05 d.;

Projekto vykdymo pabaiga: 2025 m. birželio 30 d.;

Bendras projekto biudžetas: 66 800,10 EUR, iš kurių Europos Sąjungos finansuojama dalis sudaro 50 000,00 EUR

VDU doc. S. Urbonienė apie priežastis, kodėl moksleiviai nemėgsta matematikos ir jos neišmoksta

Skaitykite čia

12-asis Lietuvos jaunųjų matematikų susitikimas (LJMS’12)

Paskutinį metų penktadienį, gruodžio 29 d., laukia svarbiausias kasmetinis Lietuvos jaunųjų matematikų renginys – 12-asis Lietuvos jaunųjų matematikų susitikimas (LJMS’12).

Visi galintys atvykti kviečiami į Vilniaus Universiteto Matematikos ir Informatikos fakultetą adresu Naugarduko g. 24, renginio pradžia – 10 val., o registracija prasideda jau 9:15 val. Gera žinia ir tiems, kuriems nepavyksta dalyvauti gyvai – bus galimybė stebėti tiesioginę transliaciją.

„Džiaugiamės, kad LJMS tradicijos išlieka ir visus kviečiame į 12-ąjį Susitikimą. Smagu matyti, kad renginiu domisi naujoji matematikų karta, o prie renginio prisideda ne tik senbūviai, bet ir nauji veidai“ – mintimis dalijasi šių metų renginio organizatoriai. – „Ypatingai džiaugiamės, kad prie tradicinių organizatorių šiemet prisijungė ir VDU IF atstovai, tai neabejotinai augina renginio potencialą ir padės pritraukt vis daugiau dalyvių ir taip plėsti jaunųjų matematikų bendruomenę.“

Lietuvos jaunųjų matematikų susitikimas – kasmetinė konferencija, apjungianti Lietuvos matematikų bendruomenę ir užsienyje studijuojančius ar jau dirbančius jaunuosius mokslininkus bei dėstytojus, viešinanti jaunimo pasiekimus. Renginys pritraukia ir aukštųjų technologijų pramonės įmones, bankus, finansų ir rizikos valdymo, investavimo firmas, kurioms reikalingi aukštos kvalifikacijos matematikos specialistai.

Per dvylika metų konferencijoje kviestinius pranešimus skaitė daugiau nei 30 jaunųjų mokslininkų, tarp jų ir mokslo žvaigždės iš užsienio universitetų bei mokslo institucijų. Dvylika doktorantų apdovanoti premijomis už geriausius doktorantūros metu parašytus straipsnius.

LJMS organizuoja Lietuvos ir užsienio universitetų jaunieji matematikai kartu su Lietuvos matematikų draugija, Vilniaus universiteto Matematikos ir Informatikos fakultetu, Kauno technologijos universiteto Matematikos ir Gamtos mokslų fakultetu, Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakultetu ir Lietuvos mokslų akademijos Jaunąja akademija. Įmonės ne tik remia susitikimą, bet dar ir deleguoja savo atstovus pristatyti platesnei visuomenei, ką daro įdomaus, su kokiais matematiniais iššūkiais susiduria.

Šių metų Susitikimą remia: SEB, „DIPtech“, „Euromonitor International“, „Omnisend“.

Daugiau informacijos apie renginį:

– renginio puslapyje (www.matematikususitikimas.com )

– socialiniame tinkle „Facebook“ (https://facebook.com/events/s/12-asis-lietuvos-jaunuju-matem/1112781706376454/ )

– profesiniame tinkle „Linkedin“ (https://www.linkedin.com/company/lietuvos-jaunuju-matematiku-susitikimas/ )

Kviečiame į entreprenerystės mokymus „HACK4PLANET: From Production to Taxes“

VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras kviečia iki lapkričio 8 d. registruotis į entreprenerystės įgūdžiams tobulinti skirtus mokymus „HACK4PLANET: From Production to Taxes“.

Mokymai, kurie vyks lapkričio 10-11 d., skirti studentams, bet laukiami ir visi norintys išbandyti jėgas bei pasinaudoti galimybe siūlyti ir atrasti inovatyvius sprendimus Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) darnaus vystymo trečiajam tikslui pasiekti – užtikrinti sveiką gyvenimą ir skatinti visų amžiaus grupių gerovę.

Renginio metu Jūsų laukia įvairios kūrybišką ir proaktyvų mąstymą skatinančios užduotys bei įkvepiantys pranešėjai. Taip pat turėsite progą pasitikrinti savo idėją su profesionalų pagalba. Jus konsultuos patyrę mentoriai, o idėjas vertins kompetentinga investuotojų, verslo ir mokslo atstovų komisija.

Registracijos formą galite rasti čia: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspxid=iRNwEFtPeEC66iCeOcYhDpM0Wd8EOlJMj9PmPwbUELlUMzNFMFhVSUQwTVFQUdWOUNORFFROENDNy4u

Laukiam kiekvieno!

„Entrepreneurs“ projekto komanda

Kviečiame į renginį „Žaidimų kūrėjo penktadienis“

Lapkričio 10 d., 14 val. VDU Informatikos fakultetas kviečia moksleivius, studentus ir visus vaizdo žaidimų entuziastus į nemokamą renginį „Žaidimų kūrėjo penktadienis“.

Renginio svečiai:

Ričardas Jaščemskas – Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos (LŽKA) projektų vadovas. Ričardas pristatys Lietuvos žaidimų industrijos aktualijas: kokios kompanijos veikia Lietuvoje, kokie žaidimai šiuo metu kuriami, apžvelgs planuojamus renginius.

Artūras Zaveckas – „Gluk Media“ kompanijos projektų vadovas, Lietuvos žaidimų kūrėjų apdovanojimuose „LT Game Awards 2022“ išrinkto geriausio mobilaus žaidimo „Naujasis Hanzos kelias“ koprodiuseris. Artūras pristatys žaidimų kūrimo virtuvę ir jos užkulisius – kaip gimsta žaidimai?

Žaidimų industrijos atstovai atsakys į visus rūpimus klausimus, o besidomintiems žaidimų kūrėjo karjera VDU IF dėstytojai papasakos apie mokymosi fakultete galimybes bei studijų programas. Taip pat kviesime dalyvius pirmuosius išbandyti naujausius Lietuvoje sukurtus vaizdo žaidimus.

Renginio trukmė – 2 val. Registracija čia.

Renginys vyks VDU Informatikos fakultete, 159 auditorijoje, Universiteto g. 10, Akademija, Kauno raj. Organizuojama kartu suLietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA).

 

Forest 4.0 projekto tyrėjai Švedijoje sėmėsi patirties dalyvaudami Möbelriksdagen renginyje

Šiuolaikinė miškininkystė susiduria su sunkumu patenkinti augančią medienos ir bioenergijos paklausą, taip pat opios ir kitos problemos: klimato kaita, sudėtinga besikeičiančių pasaulinių rinkų dinamika, didesnė miškų socialinė reikšmė ir vertė. FOREST 4.0 pagrindinis tikslas – bendradarbiaujant mokslininkams iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Kauno technologijos universiteto (KTU) bei lyderiaujantiems partneriams iš Švedijos (Linnaeus universiteto), kartu su trimis tinklų kūrimo ir verslo plėtros partneriais InteriorCluster Sweden, Art21 ir AgriFood DIH, sukurti kompetencijos centrą (CoE). Šis, siekiant pagerinti miškų ekosistemų stebėjimą ir perdavimą, naudos dirbtinį intelektą ir daiktų internetą.

Partneriai, rinkdami Švedijos gerąją patirtį, rugsėjo 26–28 d. dalyvavo Interior Cluster Sweden organizuojamame renginyje „Möbelriksdagen“, kuriame dalyvavo Švedijos baldų dizaino ir gamybos įmonės, startuoliai, medžio baldų pramonės atstovai. Tikslas – sujungti stipriąsias puses ir skirtingas kompetencijų sritis, skatinant dinamiškus mainus tarp akademinės bendruomenės ir pramonės. Forest 4.0 komanda vizito metu apsilankė Technikos muziejuje Stokholme ir ekskursijos metu apžiūrėjo naujai statomą Wisdome – pavyzdį, kaip medžio konstrukcijų gamyba yra pažengusi ir kaip tokiu būdu prisidedama prie tvarumo skatinimo.

Forest tyrėjai lankėsi KTH Karališkajame technologijos institute, susitiko su Daniel Söderberg, nacionalinės mokslinių tyrimų platformos „Treesearch“ (www.treesearch.se) vadovu. „Treesearch“ centras atlieka Švedijos miškų išteklių tyrimus ir plėtrą, bendradarbiaudamas su „Wallenberg Wood“ tyrimu centru (https://wwsc.se/).

Be mokslinių vizitų, VDU mokslininkų komanda partnerių susitikimo metu aptarė vykdomus veiklos paketus Horizonto projekte, pasidalino atsakomybėmis ir diskutavo kompetencijų centro ateities planus.

 

Projektas: „Dirbtinio intelekto kompetencijų centras tvariam gyvenimui ir darbui“ (SustAInLivWork)

SustAInLivWork – „Dirbtinio intelekto kompetencijų centras tvariam gyvenimui ir darbui“ (SustAInLivWork) kompetencijos centras, kuris specializuojasi kuriant ir taikant dirbtiniu intelektu (DI) grindžiamus MTEP sprendimus gamybos, energetikos, sveikatos ir transporto sektoriuose. Centras veiks kaip švyturys, darantis didelį poveikį nacionaliniu ir tarptautiniu mastu stiprinant mokslinius tyrimus ir inovacijas, bendradarbiaujant pagrindiniams nacionaliniams partneriams – keturiems pirmaujantiems šalies universitetams (Kauno technologijos universitetas (KTU), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) ir pažangiems tarptautiniams universitetams (TAU, TUHH), kurie savo žiniomis prisidės prie pažangiųjų technologijų vertės kūrimo skatinimo.

Projektas turės poveikį šaliai, visam Baltijos jūros regionui ir už jo ribų, nes bus įsteigti 4 HUB’ai, kurie bus įtraukti į naujas švietimo ir mokymo programas, sustiprintas bendradarbiavimas su privačiuoju sektoriumi ir valdžios institucijomis bei sukurtas Lietuvos dirbtinio intelekto klasteris, skatinantis perėjimą prie tvarumo, ypatingą dėmesį skiriant S3 prioritetinėms sritims.

Kompetencijų centras pagerins Lietuvos pozicijas ES inovacijų rezultatų suvestinėse, sustiprins tarptautinį bendradarbiavimą, sutelks nacionalines, Europos ir kitas tarptautines finansavimo programas, kurdama paslaugų paketus, dirbtinio intelekto laboratorijas ir įvairias nacionalinio ir tarptautinio bendradarbiavimo priemones.

Projekto finansavimas:

Finansuojama 2021–2027 metų Europos sąjungos fondų, bendrojo finansavimo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Projekto pagrindinės veiklos:

Mokslo tarptautiškumo lygio didinimas Vidurio ir vakarų Lietuvos bei sostinės regionuose.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2023-09-04 – 2029-08-31.

Projekto koordinatorius: Kauno technologijos universitetas.

Projekto partneriai: Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Skelbiamas „Erasmus+“ praktikos konkursas 2022–2023 m. m.

VDU Tarptautinių ryšių departamentas (TRD) skelbia konkursą studentų „Erasmus+“ praktikai 2022–2023 m. m. Atrankos dokumentus galima teikti iki 2023 m. rugpjūčio 31 d.

Praktikos laikotarpis – nuo 2 iki 6 mėn. (su galimybe prasitęsti praktiką)

Atrankose gali dalyvauti dieninių, nuolatinių ir ištęstinių studijų studentai, kurie esamoje studijų pakopoje (kurioje dabar mokosi ir kurioje studijuodami planuoja vykti į praktiką) nėra išnaudoję daugiau kaip 10 mėn. (vientisųjų studijų studentai – 22 mėn.) Erasmus studijų / praktikos laikotarpio.

Dokumentai atrankai

Atrankos dokumentai Erasmus+ studentų praktikai:

Atrankoje gali dalyvauti I–III pakopos dieninių, nuolatinių ir ištęstinių studijų studentai.

Pirmenybė atrankoje suteikiama:

  • Studentams, kurių studijų programoje yra numatyta praktika;
  • Studentams, kurie pirmą kartą dalyvaus „Erasmus“ praktikos mobilume.

Atrankos kriterijai

  • studento motyvacija;
  • geros užsienio kalbos, kuria bus atliekama praktika, žinios;
  • praktikos atitikimas studijų programai;
  • studento darbo, studijų, stažuočių, dalyvavimo tarptautiniuose akademiniuose projektuose, visuomeninėje veikloje patirtis užsienyje ir Lietuvoje;
  • dviejų paskutinių semestrų mokymosi rezultatai. Visų pakopų pirmojo kurso studentams: pirmojo semestro mokymosi rezultatai, neturint – bakalauro / magistrantūros diplomo priedėlyje atsispindintys mokymosi rezultatai.

Atrankos kriterijų eiliškumas nėra apibrėžtas. Fakultetai turi teisę nustatyti, viešai paskelbti ir atrankos metu taikyti atskirą kriterijų eiliškumą bei papildomus kriterijus.

Atrankos rezultatai bus skelbiami el. paštu, informuojant visus kandidatus.

Erasmus+ praktikos konkursai bus vykdomi kiekvieną mėnesį.

Daugiau informacijos

EdTech centras siūlo nemokamas IT studijas mokytojams

Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras siūlo pedagogams pasinaudoti galimybe kitais mokslo metais pradėti nemokamas informatikos mokomojo dalyko modulio studijas ir įgyti teisę mokyti informatikos mokomojo dalyko. Paraiškas jau galima teikti.

Mokytojai gali pasirinkti studijas vienoje iš šių Lietuvos aukštųjų mokyklų: Kauno technologijų universitete (KTU), Vilniaus kolegijoje (VK), Vytauto Didžiojo universitete (VDU), Vilniaus universitete (VU) ar Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje (VU ŠA).

Sudarant galimybę mokytojams nemokamai studijuoti informatikos mokomojo dalyko modulį, siekiama sustiprinti pedagogų skaitmenines kompetencijas, plėsti mokytojų ratą, kuris gerai išmano informacinių technologijų sritį, didinti pedagogų potencialą ateityje ir padėti kolegoms mokyklose pereiti prie modernaus, inovatyvaus ugdymo.

„Šias nuotolines studijas baigę pedagogai įgis informatikos mokytojui būtinų žinių bei įgūdžių, gebės juos taikyti, ugdant mokinių skaitmeninį raštingumą, skatinant mokinių domėjimąsi skaitmeninėmis technologijomis. Tai puiki proga pedagogams išplėsti savo dalykines kompetencijas ir profesinės veiklos galimybes“, – sako EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė.

MOKYTOJŲ ĮSPŪDŽIAI

EdTech centro modulio studijos startavo dar praėjusiais metais, jose jau dalyvauja beveik 300 pedagogų, jie nuolat dalinasi savo įspūdžiai bei įžvalgomis.

R. Stonė

„Labai džiaugiuosi, kad yra galimybė tobulėti ir studijuoti nuotoliniu būdu, tai tikrai paskatina nepraleisti progos ir pasinaudoti siūlomomis studijų programomis. Reikėtų gilinti skaitmenines kompetencijas, jeigu norisi įdomesnių, šiuolaikiškesnių pamokų. Dabar mokiniai puikiai išmano skaitmenines technologijas ir dažnai tikisi, kad jų mokytojai taip pat žino apie naujoves, nori, kad naujovės būtų naudojamos pamokose“, – akcentuoja Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokytoja Roberta Stonė.

A. Markevič

„Man patinka studijuoti. Tai visada naujos patirtys ir pažintys su įdomiais žmonėmis, dalijimasis idėjomis ir skirtybėmis. Dėka nuotolinio studijų formato, sėkmingai sekasi suderinti lanksčias studijas net su namuose laukiančiu kūdikiu ir visos savaitės pamokomis“, – įspūdžiais dalijasi priešmokyklinio ugdymo pedagogė Anastasiya Markevič.

STUDIJŲ PASIRINKIMAS

  • Įgyti informatikos mokomojo dalyko mokymo teisę gali turintys pedagogo kvalifikaciją: ugdymo įstaigų vadovai, įvairių dalykų mokytojai, ikimokyklinio ugdymo pedagogai, profesinių mokyklų pedagogai, specialiosios pedagoginės pagalbos specialistai.
  • Studijų trukmė – 1 metai (60 kreditų).
  • Paraiškas studijuoti aukštosioms mokykloms pedagogai jau gali teikti. Tiksli informacija, kada kuri aukštoji mokykla pradeda jas priiminėti, pateikta kiekvienos aukštosios mokyklos nurodytoje interneto svetainėje.

Vytauto Didžiojo universiteto numatoma vykdyti studijų programa.

Daugiau informacijos apie studijas el. paštu rita.baskiene@nsa.smm.lt

Projektas „Skaitmeninė švietimo transformacija“ įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.