.VDU mokytojus kviečia dalyvauti seminaruose

Balandžio 4 dieną Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) organizuoja seminarus mokytojams, mokyklų ir gimnazijų darbuotojams bei vadovams. Profesinio tobulėjimo mokymų metu mokyklų atstovai galės pagilinti bei praplėsti žinias pagal savo mokomą dalyką ar pasirinkti bendrojo ugdymo seminarą.

Keturių akademinių valandų trukmės užsiėmimuose VDU dėstytojai dalinsis savo žiniomis, patirtimi bei kvies mokytojus diskutuoti apie tam tikros mokslo srities aspektus, lyderystės svarbą ar tarpusavio santykius darbe. Šie seminarai – tai puiki galimybė pabendrauti, pasidalinti mintimis bei užmegzti ryšius su kolegomis bei savo srities profesionalais. Seminarų metu įgytos žinios, užmegzti ryšiai pravers tiek profesinėje, tiek ir asmeninėje veikloje.

Registruojantis rekomenduojama rinktis savo srities arba bendrojo ugdymo seminarą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad visų sričių seminarai vyks vienu metu ir skirtinguose VDU fakultetuose ir erdvėse, todėl pasirinkti galima tik vieną.

Kiekvienam dalyviui bus išduodami pažymėjimai.

Registracija į seminarus vyksta iki kovo 30 dienosSeminarai yra nemokami.

Visi seminarai vyks VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23). Apie tikslią auditoriją mokytojai bus informuojami kartu su registracijos patvirtinimu, registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu.

Lektorė: prof. Roma Kačinskaitė
Praktinius užsiėmimus ves: prof. Ričardas Krikštolaitis, doc. Inga Žutautaitė, doc. Sigita Pečiulytė, asist. Rūta Užupytė
Laikas: 10:00

Paskaitos metu bus aptariama matematika ir lytis, lyčių matematika, lyčių (ne)lygybė matematikoje. Iškalbingos ir aktualios nūdienos temos. Kiek ir kaip tai atsispindi mokykloje ir mokyklinės matematikos uždaviniuose, kokie veiksniai įtakoja skirtingus požiūrius į merginas ir vaikinus bei jų matematinius gebėjimus. Visa tai ir dar daugiau aptarsime paskaitoje-diskusijoje.

Praktinių užsiėmimų metu bus demonstruojami įvairių sričių realaus turinio uždaviniai, kuriuos sprendžiant prireikia nelygybių ar jų sistemų. Aiškinsimės sprendimo niuansus ir praktiškai išbandysime kompiuterinių matematinių įrankių (Desmos, GeoGebra) panaudojimo galimybes jų sprendimui grafiniu metodu.

Seminaro vieta: VDU Informatikos fakultetas  (Vileikos g. 8, 101 a.)
Praktinių užsiėmimų vieta: (Vileikos g. 8, 501 a., 412 a.)

Lektorius: prof. Tomas Krilavičius
Laikas: 10:00 val.

Dirbtinis intelektas ir jo taikymai yra viena iš aktualių, ir daug aptarinėjamų temų mokslo ir technologijų pasaulyje. Kaip ir pati informatika, tai yra tema liečianti visus, ir kelianti daug ir moralinių, ir technologinių, ir mokslinių klausimų. Todėl atsiranda poreikis moksleiviams parodyti, kas tai yra, kaip tai veikia, ir kaip tai gali pakeisti jų gyvenimą – ir tų, kurie dalyvaus kuriant DI sprendimus, ir tų, kurie norės panaudoti sprendimus, integruoti į savo kūrybą ar verslą. Paskaitoje ir bus gvildenamos šios temos.

Praktiniai užsiėmimai supažindins, kaip apmokyti paprastą dirbtinio intelekto sistemą, naudojant giliojo mokymo metodus, bei Anaconda aplinką (Python, KER).

Seminaro vieta: VDU Informatikos fakultetas (Vileikos g. 8, 601 a.)
Praktinių užsiėmimų vieta:  Vileikos g. 8, 117 aud.

Lektoriai: Judita Kasperiūnienė, Egidijus Vaškevičius
Laikas: 10:00 val.

Užsiėmimo metu supažindinsime su virtualios ir papildytos realybės teoriniais ir praktiniais sprendimais, išsiaiškinsime papildytos realybės sistemų charakteristikas bei veikimo principus, išnagrinėsime, kaip palaikomas interaktyvumas papildytos realybės aplikacijose. Teoriškai aptarsime ir praktiškai išbandysime papildytą realybę švietime. Praktinėje užsiėmimo dalyje, naudodami papildytos realybės įrankius, sukursime papildytos realybės aplikaciją. Norint dalyvauti užsiėmime nereikalingi programavimo įgūdžiai, todėl kviečiame įvairių dalykų mokytojus.

Seminaro vieta: VDU Informatikos fakultetas (Vileikos g. 8, 318 a.)