Menu

.VDU pirmakursiams – įsimintina „Įvadas į studijas VDU 2020“ savaitė

Tradiciškai Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pirmo kurso studentus kviečia į įvadinės savaitės renginius, kurie vyks mokslo metų pradžioje rugsėjo 1-9 dienomis. „Įvadas į studijas VDU 2020“ renginiai – proga susipažinti ne tik su universitetu, jo moksline veikla ir siūlomomis galimybėmis, bet ir su universiteto fakultetų dėstytojais bei, žinoma, su studijų draugais. Įvadinė savaitė – tai lyg naujos kelionės pradžia, kurios metu visi suvokia, kad universitete studijų procesas ir aplinka yra daug svarbiau nei trokštamas galutinis tikslas  –  diplomas.

Dėl studentų bei VDU bendruomenės saugumo dalis renginių vyks virtualioje aplinkoje, o renginiuose vyksiančiuose Universitete bus privaloma devėti apsauginę veido kaukę ir laikytis visų saugumo nurodymų. Daugiau informacijos apie Covid-19 prevencijos priemones ir veiksmus VDU galima rasti čia.

Visuose „Įvadas į studijas VDU 2020“ renginiuose kviečiami dalyvauti Kaune ir Vilniuje studijuojantys studentai.

Pirmoji diena, rugsėjo 1-oji – Mokslo metų pradžios šventė VDU Botanikos sode, kurioje pirmakursių lauks tradicinė VDU priesaika bei rektoriaus sveikinimas. Taip pat pirmakursiai turės puikią progą susipažinti su kurso draugais, pasiklausyti širdį glostančios muzikos, apžiūrėti ir pasidžiaugti unikaliomis VDU Botanikos sodo augalų kolekcijomis, didžiausia Lietuvos oranžerija ir rožynu, jaukia Aukštosios Fredos dvaro aplinka. Popiet vyks susitikimai su fakultetų bendruomenėmis: katedrų vedėjais, dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu. Taip pat pirmakursių lauks studentai-mentoriai, kurie bus pasirengę padėti ir atsakyti į klausimus, palydėti bei pagelbėti.

VDU Švietimo akademijoje Vilniuje pirmakursių taip pat lauks Mokslų metų pradžios šventė ir susitikimai fakultetuose.

Antroji diena, rugsėjo 2-oji – Diagnostinis anglų kalbos testas jo nelaikiusiems (nuotoliniu būdu). Jeigu rugpjūčio 26 d. arba 31 d. nepavyko nuotoliniu būdu pasitikrinti anglų kalbos žinių, tai bus galima padaryti rugsėjo 2 d. nuo 13:00 iki 18:00 val. nuotoliniu būdu, adresu: https://testing.vdu.lt/. Instrukciją kaip prisijungti ir laikyti testą galima rasti čia.

Trečioji diena, rugsėjo 3-oji – Kompiuterinio raštingumo testas ir VDU Užsienio kalbų instituto konsultacijos (nuotoliniu būdu). Kompiuterinio raštingumo testas privalomas visiems nuolatinių studijų pirmakursiams, testas leis įvertinti turimas žinias ir parodys, ar būtina studijuoti B grupės dalyką „Kompiuterinis raštingumas“. Daugiau informacijos apie testą.

Taip pat šią dieną vyks VDU Užsienio kalbų instituto konsultacijos, kurių metu bus pristatytos siūlomos kalbų studijos. Daugiau informacijos apie VDU Užsienio kalbų institutą, dalyvauti konsultacijose bus galima paspaudus šią nuorodą.

Ketvirtoji diena, rugsėjo 4-oji – Registracija į studijų dalykus 1 etapo studentams (konsultacijos fakultetuose kilus klausimams). Visi VDU studentai savo studijų tvarkaraščius susidaro patys, pirmakursiai įstoję per pirmąjį bendrojo priėmimo etapą savo tvarkaraštį turės savarankiškai susidaryti rugsėjo 4 d., kuomet vyks pirmakursiams privaloma registracija į studijų dalykus. Registraciją į studijų dalykus sudaro keli nesudėtingi žinginiai. Kviečiame žiūrėti šį informacinį video ir rugsėjo 4 d. atlikti visus reikiamus veiksmus pačiam arba su mentoriaus pagalba, iškilus klausimams bus galima atvykti pasikonsultuoti su savo fakulteto atstovais.

Penktoji diena, rugsėjo 7-oji – Virtuali konsultacija apie apgyvendinimą bendrabučiuose. Konsultacijoje bus galima sužinoti naudingos informacijos apie apgyvendinimą bendrabučiuose, mokesčių mokėjimo tvarką, gyventojų atsakomybes ir galimybes. Ši konsultacija vyks VDU virtualioje aplinkoje Adobe Connect, prie kurios galima prisijungti tiek telefonu, tiek kompiuteriu. Norint prisijungti į konsultaciją, reikės atlikti šiuos veiksmus.

Taip pat šią dieną vyks VDU Verslumo akademijos organizuojamos kūrybinės dirbtuvės „Design Sprint“, kurioje studentai galės praktiškai išbandyti „Design Thinking“ ir „Lego Serious play“ metodikas, kurios padeda pažinti save kuriant bei realizuojant drąsius asmeninius projektus ir sprendžiant verslo ar socialinius iššūkius. Kūrybinių dirbtuvių metu bus dirbama komandose, o „VDU Verslo praktikų centro“ mentoriai suteiks dalyviams grįžtamąjį ryšį. „Verslumo akademija“ Europos verslumo skatinimo apdovanojimuose pripažinta kaip viena iš trijų geriausių iniciatyvų Europoje, kurios programa paremta unikaliu „EQ thinking“ modeliu, padedančiu ugdyti komandinio darbo, emocinio intelekto, kūrybinio mąstymo bei idėjų igyvendinimo kompetencijas.

Popiet pirmakursiai kviečiami į Vėliavos medžioklę – tai išlikimo žaidimas, kuris patikrins reakcijos, greitumo ir kūrybiškumo gebėjimus. Orientacinių metu pirmakursiai susipažins ne tik su universitetu, jo veiklomis, bet ir pačiu Kauno miestu. Išankstinė registracija į žaidimą.

Po Vėliavos medžioklės studentai kviečiami į  VDU Akademinio politologų klubo paskaitą „Jaunimas, politika ir Europos Sąjunga“, kurią ves Arnoldas Pranckevičius – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, buvęs prezidento V. Adamkaus bei Europos Parlamento pirmininkų J. Buzeko ir M. Schulzo patarėjas, žmogus, geriausiai pažįstantis Europos Sąjunga ir kaip ji veikia.

Penktąją „Įvadas į studijas VDU 2020“ dieną vainikuos diskusija „VDU Identity“, tikime, jog iš šio renginio pirmakursiai išeis aukštai iškelta galva, jausdamiesi patekę į saugią bei artimą VDU aplinką.

VDU Švietimo akademijos studentų Vilniuje lauks ekskursija po miestą, o Kauno Švietimo akademijos studentams vyks diskusija „VDU. Pasirinkęs mokytojo profesiją“.

Šeštoji diena, rugsėjo 8-oji – Susitikimai fakultetuose 2 etapo pirmakursiams. Čia pirmakursiai susipažins su katedrų vedėjais, dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu. Taip pat pirmakursių lauks studentai-mentoriai, kurie bus pasirengę padėti ir atsakyti į klausimus, palydėti bei pagelbėti.

Taip pat šią dieną vyks ir Diagnostinis anglų kalbos testas jo nelaikiusiems (nuotoliniu būdu). Visą reikiamą informaciją apie testą galima rasti čia. Per 2 priėmimo etapą įstojusių pirmakursių lauks ir VDU Užsienio kalbų instituto konsultacijos (nuotoliniu būdu), kurių metu bus pristatytos siūlomos kalbų studijos. Daugiau informacijos apie VDU Užsienio kalbų institutą, dalyvauti konsultacijose bus galima paspaudus šią nuorodą. Rugsėjo 8-ąją 2 priėmimo etapo pirmakursių lauks Kompiuterinio raštingumo testas, kuris yra privalomas visiems nuolatinių studijų pirmakursiams, testas leis įvertinti turimas žinias ir parodys, ar būtina studijuoti B grupės dalyką „Kompiuterinis raštingumas“. Daugiau informacijos apie testą.

Popiet, VDU Didžiosios salės foje, pirmakursių lauks VDU Menų centro kolektyvų pasirodymai, Sporto centro užsiėmimai ir įvairių klubų, kolektyvų bei organizacijų mugė. Menų centro kolektyvai kvies į pasirodymus ir mugę, kurių metu išvys solo latino, pramoginių bei tautinių šokių, folkloro ansamblio, mėgėjų teatro, liaudiškos kapelos ir chorų pasirodymus, galės sudalyvauti šokių pamokoje bei sužinoti, kaip galima prisijungti prie šių kolektyvų veiklos. Sporto centras kvies išbandyti skirtingas sporto šakas, bus galima dalyvauti metimų į krepšį konkurse ir kituose iššūkiuose. VDU studentų organizacijos, klubai ir kolektyvai kvies susipažinti su jų vykdoma veikla ir prisijungti prie bendraminčių.

Rugsėjo 8-osios renginius vainikuos VDU Academia cum laude paskaita apie studijų iššūkius virtualiojo švietimo akivaizdoje. Paskaitoje-pristatyme dalyvaus akademijos vadovas prof. Egidijus Aleksandravičius, kuratoriai, esami ir buvusieji studentai. Academia cum laude – pirmoji Lietuvoje unikali individualių studijų sistema. Daugiau informacijos apie Academia cum laude veiklą.

Septintoji diena, rugsėjo 9-oji – Registracija į studijų dalykus 2 etapo studentams (konsultacijos fakultetuose kilus klausimams). Visi VDU studentai savo studijų tvarkaraščius susidaro patys, pirmakursiai įstoję per antrąjį bendrojo priėmimo etapą savo tvarkaraštį turės savarankiškai susidaryti rugsėjo 9 d., kuomet vyks pirmakursiams privaloma registracija į studijų dalykus. Registraciją į studijų dalykus sudaro keli nesudėtingi žinginiai. Kviečiame žiūrėti šį informacinį video ir rugsėjo 9 d. atlikti visus reikiamus veiksmus pačiam arba su mentoriaus pagalba, iškilus klausimams bus galima atvykti pasikonsultuoti su savo fakulteto atstovais. Visa informacija apie registraciją į studijų dalykus bus paskelbta iki rugsėjo 2 dienos.

Popiet vyks sustikimas su Specialiuosius poreikius turinčiais studentais ir jų artimaisiais, kurio metu bus galima sužinoti apie Universiteto ir valstybės teikiamas paslaugas, paramos galimybes bei Universiteto infrastruktūros pritaikymą negalią turinčių studentų gyvenimo, mokymosi ir studijų procesui užtikrinti.

Virtualioje aplinkoje vyks VDU Karjeros centro konsultacija, kurioje pirmakursių lauks visa reikalinga informacija ir pagalba, susijusi su karjera. Kviečiame žiūrėti informacinį video apie VDU Karjeros centro teikiamas paslaugas, o prisijungti į virtualią konsultaciją rugsėjo 9-ąją bus galima atlikus šiuos veiksmus.

Taip pat nuotolinėje aplinkoje pirmakursių lauks konsultacija skirta Studentų gyvenimo socialiniams klausimams, čia pirmakursiai išgirs atsakymus į klausimus apie stipendijas, mokesčių lengvatas, paskolas, Lietuvos studento pažymėjimą ir kt. Norint prisijungti į virtualią konsultaciją reikės atlikti šiuos veiksmus.

Paskutinę „Įvado į studijas VDU 2020“ dieną pirmakursių lauks ir Tarptautinių ryšių departamento konsultacija. Kviečiame žiūrėti informacinį video apie VDU Tarptautinių ryšių departamentą, o rugsėjo 9-ają atvykti į gyvą susitikimą!

Taip pat šią dieną vyks ir VDU Romo Sakadolskio medijų laboratorijos konsultacija. VDU Romo Sakadolskio medijų laboratorija – tai atvirosios prieigos principu veikianti praktinė erdvė, kurioje studentai, padedami savo srities profesionalų, įgyvendina naujųjų medijų, reklamos ir kitus audiovizualinius projektus. Kviečiame žiūrėti informacinį video apie VDU Romo Sakodolskio medijų laboratoriją.

„Įvado į studijas VDU 2020“ renginius vainikuos Paskaitų ciklo „Aš, alus ir dėstytojas“ atidarymas. Rugsėjo 9-ają visi pirmakursiai kviečiami į VDU Didžiąją salę, kurioje vyks jau tradicija tapęs netradicinis paskaitų ciklas. Paskaitoje „Aš, alus ir dėstytojas“ dalyvaus pats VDU rektorius prof. Juozas Augutis, o studentai galės pasivaišinti nealkoholiniu alumi.

Tuo tarpu Vilniuje studijuosiančių pirmakursių paskutinę „Įvado į studijas VDU 2020“ dieną, be nuotolinių konsultacijų, lauks VDU Švietimo akademijos Menų kolektyvų prisistatymas, susitikimas su Tarptautinių ryšių departamentu ir neformali paskaita „Studentiškas gyvenimas. Kas laukia?“

„Įvadas į studijas VDU 2020“ programa

Informacijos apie universitetą ir Įvado į studijas VDU savaitę rasi ivadas.vdu.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.