Projektas: „Dirbtinio intelekto kompetencijų centras tvariam gyvenimui ir darbui“ (SustAInLivWork)

SustAInLivWork – „Dirbtinio intelekto kompetencijų centras tvariam gyvenimui ir darbui“ (SustAInLivWork) kompetencijos centras, kuris specializuojasi kuriant ir taikant dirbtiniu intelektu (DI) grindžiamus MTEP sprendimus gamybos, energetikos, sveikatos ir transporto sektoriuose. Centras veiks kaip švyturys, darantis didelį poveikį nacionaliniu ir tarptautiniu mastu stiprinant mokslinius tyrimus ir inovacijas, bendradarbiaujant pagrindiniams nacionaliniams partneriams – keturiems pirmaujantiems šalies universitetams (Kauno technologijos universitetas (KTU), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) ir pažangiems tarptautiniams universitetams (TAU, TUHH), kurie savo žiniomis prisidės prie pažangiųjų technologijų vertės kūrimo skatinimo.

Projektas turės poveikį šaliai, visam Baltijos jūros regionui ir už jo ribų, nes bus įsteigti 4 HUB’ai, kurie bus įtraukti į naujas švietimo ir mokymo programas, sustiprintas bendradarbiavimas su privačiuoju sektoriumi ir valdžios institucijomis bei sukurtas Lietuvos dirbtinio intelekto klasteris, skatinantis perėjimą prie tvarumo, ypatingą dėmesį skiriant S3 prioritetinėms sritims.

Kompetencijų centras pagerins Lietuvos pozicijas ES inovacijų rezultatų suvestinėse, sustiprins tarptautinį bendradarbiavimą, sutelks nacionalines, Europos ir kitas tarptautines finansavimo programas, kurdama paslaugų paketus, dirbtinio intelekto laboratorijas ir įvairias nacionalinio ir tarptautinio bendradarbiavimo priemones.

Projekto finansavimas:

Finansuojama 2021–2027 metų Europos sąjungos fondų, bendrojo finansavimo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Projekto pagrindinės veiklos:

Mokslo tarptautiškumo lygio didinimas Vidurio ir vakarų Lietuvos bei sostinės regionuose.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2023-09-04 – 2029-08-31.

Projekto koordinatorius: Kauno technologijos universitetas.

Projekto partneriai: Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.