„IFtorina’23“: kitoks moksleivių ir mokytojų šeštadienis!

2023 m. sausio 28 d. Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakultetas kvietė 10-12 klasių mokinius šeštadienį praleisti kitaip – varžytis matematikos ir informatikos viktorinoje „IFtorina‘23“. Renginio organizatoriai kaip visuomet nepamiršo ir pedagogų – paruošė seminarus ir tiksliųjų mokslų mokytojams. Nors „IFtorina’23“ vyko nuotoliniu būdu, tačiau, tikime, kad tai nesutrukdė dalyviams patirti gerų emocijų ir smagaus azarto!

Mokiniai, drauge su bičiuliais susibūrę į komandas, turėjo galimybę parodyti mokykloje sukauptas žinias ir pasivaržyti su kitų Lietuvos miestų „tiksliukais“. Organizatoriai paruošė komandines informatikos, matematikos ir multimedijos užduotis, kvietė pasukti galvas rungiantis protmūšyje.

Kol mokiniai sprendė įvairias užduotis, pedagogai dalyvavo seminaruose: prof. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė skaitė praktinį pranešimą „Programavimas „be kodo“ – nuo nesudėtingų programėlių iki dirbtinio intelekto sprendimų“, o lektorius Audrius Zajančkauskas mokytojams pasakojo apie mikrovaldiklius, virtualias laboratorijas ir daiktų internetą. Džiaugiamės, jog pedagogai teigiamai įvertino Informatikos fakulteto parengtus seminarus, tikimės, kad gautas žinias pavyks sėkmingai pritaikyti planuojant užsiėmimus mokykloje!

Informatikos fakulteto draugų – technologijų centro „KAYAK Lithuania“ – komanda parengė įkvepiantį pranešimą apie savo karjeros vingius: atvirai papasakojo, kokius iššūkius kiekvienam jų teko įveikti, kiek profesijų ir sričių išbandyti, kol suprato, jog… visi keliai veda į informatiką!

„IFtorinos‘23“ nugalėtojai:

Šauniausiai pasirodė ir pirmąją vietą iškovojo komanda iš Panevėžio 5-osios gimnazijos;

Antrąją vietą dalijosi dvi komandos iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos;

Trečiąją vietą dalijosi komanda iš Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos ir VDU „Rasos“ gimnazijos

Paskatinamuosius prizus gavo komanda iš Klaipėdos licėjaus ir dvi komandos iš KTU inžinerijos licėjaus.

Sveikiname ir džiaugiamės moksleiviais ir mokytojais, kurie laisvadienį noriai paskyrė mokslui! Visi dalyviai bus apdovanoti vertingais renginio rėmėjų įsteigtais prizais. Mokytojams ir mokiniams bus įteikti dalyvavimą įrodantys sertifikatai.

Renginio rėmėjai: UAB KAYAK Lithuania, UAB Equinox Europe, Lietuvos energetikos institutas, Energy Sistem, VDU IF Alumni.