IFtorina 2013: naujos žinios, smagi patirtis

Sužinoti, patirti, išmėginti – štai pagrindiniai tikslai, vasario 2 dieną subūrę į VDU Informatikos fakultete vykusį tradicinį kasmetinį renginį „IFtorina 2013“ 120 moksleivių ir 40 mokytojų. „IFtorina“ – tai informatikos ir matematikos viktorina, skirta vyresniųjų klasių moksleiviams ir seminarų bei praktinių mokymų diena mokytojams.

Šių metų renginyje moksleiviai išmėgino jėgas įvairiose rungtyse, dalyvavo estafetėse, mokėsi valdyti robotus, žaidė „Kinect“ žaidimus, surinkinėjo kompiuterius, sprendė galvosūkius, klausėsi UAB „Etronika“ vadovo Kęstučio Gardžiulio paskaitos „Gestais valdomų kompiuterių pritaikymas praktikai“, kurios metu įsitikino, jog „Kinect“ galima panaudoti ne tik žaidimams, bet ir pritaikyti verslo poreikiams.

Moksleiviams taip pat buvo suteiktos galimybės patikrinti savo pasirengimą valstybiniams baigiamiesiems informacinių technologijų ir matematikos egzaminams. „Renginys tikrai įdomus, čia daug aktyvios veiklos. Puiku kad kasmet „IFtorinoje“ apstu naujovių“ – po renginio neslėpė pakilios nuotaikos Kauno rajono Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos moksleivis Deividas Bakanas.

Šiųmetės „IFtorinos“ nugalėtojais tapo:

Pirmą vietą laimėjo moksleivių komanda, atvykusi iš Kauno „Aušros”, VĮ Kauno technologijos universiteto, VĮ Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos” ir Antano Smetonos gimnazijų. Antrą vietą – Šalčininkų Jano Sniadeckio, V.Į. Kauno technologijos universiteto ir Kauno „Saulės” gimnazijų moksleiviai. Trečiosios vietos laimėtojai atvyko iš Kauno Juozo Grušo, V.Į. Kauno „Vyturio” katalikiškos vidurinių mokyklų, Kauno rajono Babtų, Kauno Antano Smetonos ir V.Į. Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos” gimnazijų. Papildomi apdovanojimai komandoms skirti už Kinect rungtį, estafetės rungtį, robotukų rungtį ir programavimo rungtį. Daugiau informacijos apie komandas, nugalėtojus, „IFtorina 2013“ renginio akimirkas rasite: http://iftorina.vdu.lt

Kol moksleiviai buvo užimti interaktyviomis užduotimis, juos atlydėjusiems pedagogams vyko kompanijos „Microsoft“ praktiniai mokymai „Windows8“, „Office 2013“, „Office365“ bei „D-Link“ – „Išmanūs namai“, VDU Informatikos fakulteto lektorius V.Barzdaitis vedė seminarą „Populiarioji debesų kompiuterija“. „IFtorinos“ metu įgytas žinias bei patirtį tiek moksleiviai, tiek pedagogai galės pritaikyti ir savo darbe, ir kasdienėje veikloje. „Ačiū už „IFtorinos“ renginį! Puikios paskaitos, profesionalūs lektoriai. Labai naudinga informatikos mokytojams“ – dėkojo renginio organizatoriams Kaišiadorių rajono Algirdo Brazausko gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Ingrida Kupčiūnienė.

„Šaunu, kad moksleivių domėjimasis informatikos ir matematikos viktorina nemažėja. Šiemet, kaip ir kasmet, „IFtorina“ sulaukė gausaus dalyvių būrio. Moksleiviai turėjo puikią galimybę pasivaržyti tarpusavyje, sudalyvauti daugelyje įdomių informatikos ir matematikos rungčių. Taip pat jie pabendravo su VDU Informatikos fakulteto dėstytojais ir studentais, sužinojo apie informatikos bei matematikos studijų programas, technologijų naujoves,“ – apie viktoriną pasakojo VDU Informatikos fakulteto prodekanė doc. Sigita Pečiulytė. Šis kasmetinis renginys sėkmingai organizuojamas jau septintą kartą, o jo populiarumo nesumažino net ir Kaune paskelbta gripo epidemija: ne paslaptis, kad puiki nuotaika ir geros emocijos – patys geriausi vitaminai!

Paulius Insoda, elektroninio verslo sprendimų bendrovės „Net Frequency“ (NFQ) projektų padalinio vadovas, taip pat džiaugiasi didėjančiu moksleivių susidomėjimu informacinėmis technologijomis. Pasak jo, IT šiuo metu yra itin perspektyvi ir darbo rinkoje vertinga specialybė, tačiau vis dar daugybė studentų tuo įsitikina tik paragavę vadybininko ar kitų „madingų“ studijų bei darbo duonos. „IT įmonės noriai dalyvauja organizuojant tokius puikius renginius kaip „IFtorina“, nes jie padeda moksleiviams geriau suprasti, kokią kryptį rinktis ateityje. Džiugu, kai jaunuoliai jau mokyklos suole žino, ko ir, svarbiausia, kodėl nori. Juk keisti specialybę studijų metu ar net po jų kainuoja begalę laiko, tam ryžtasi nedaugelis“, – komentuoja P. Insoda.

VDU Informatikos fakultetas dėkoja „IFtorinos“ rėmėjams, kurių daugelis jau ne vienerius metus globoja šį renginį: kompanijoms „Samsung Lietuva“, „Equinox Europe“, „Senukų prekybos centrui“, „Microsoft Lietuva“, „Net Frequency“, „Baltijos informacinės sistemos“, „D-Link Baltija“, „Tildė IT“, „Festo“, „Etronika“, „Also Lietuva“, „Realister“, „Šviesos“ leidyklai, Informacinių technologijų institutui, Robotikos akademijai,  „Teatro klubui“, „Kauno aukštųjų informacinių technologijų parkui“, Lietuvos energetikos institutui, „Informacijos technologijų mokymo centrui“, „Eurodesk Lietuva“.

Informatika bei virtualiu pasauliu besidominčius vyresniųjų klasių moksleivius, taip pat universitetų bei kolegijų studentus netrukus vėl suburs įspūdingas renginys. VDU Informatikos fakultetas kviečia registruotis į dar vieną konkursą – „mano Virtualybės“. Pamėginkite sukurti savo virtualų pasaulį ir parodykite jį kitiems! Registracija į renginį jau prasidėjo, ji vyks iki kovo 18 dienos. Smulkesnė informacija – https://if.vdu.lt/virtualybes/.