Ištekliai

VDU studentams prieinamos sistemos ir ištekliai, kurie padės studijų metu

VDU el. pašto sistema MS Office 365 – webmail.vdu.lt. Paskyra ir el. pašto dėžutė sukuriama visiems VDU studentams. Į ją gausite visą aktualią informaciją iš dekanato ir dėstytojų. Junkitės naudodami vardas.pavarde@vdu.lt, o jūsų el. paštas bus vardas.pavarde@stud.vdu.lt. Per šią sistemą galite naudoti MS Office programas bei jas legaliai įsidiegti į savo asmeninį kompiuterį. MS Office aktyvuojamas su šia VDU studento paskyra. Šią paskyrą naudokite dalyvavimui nuotolinėse paskaitose per MS Teams. Taip pat galėsite talpinti savo darbus talpioje OneDrive saugykloje.

VDU paskyra ir instrukcijos – pagalba.vdu.lt. Šiuo adresu susikurkite savo VDU paskyrą (VDU ID) arba pasikeiskite jos slaptažodį. Kuriant paskyrą (slaptažodžio kūrimas) prisijungimo duomenis gausite į savo asmeninę el. pašto dėžutę, kurią nurodėte stojimo į universitetą metu LAMA BPO sistemoje. Paskyra naudojama jungiantis į VDU sistemas ir kompiuterių klasėse. Čia taip pat rasite instrukcijas kaip įsidiegti programas, naudoti įvairias VDU sistemas.

Bevielis tinklas EDUROAM – eduroam.vdu.lt. VDU erdvėse veikia tarptautinis akademinis bevielis tinklas EDUROAM. Šiame tinklapyje rasite informaciją kaip prisijungti prie šio tinklo. Tai atlikę galėsite su savo VDU paskyra prisijungti prie bevielio tinklo daugumoje Lietuvos ir užsienio universitetų.

Studijų aplinka – moodle.vdu.lt. Šioje sistemoje dėstytojai pateikia paskaitų medžiagą, užduotis ir visą kitą dalyko studijoms reikalingą informaciją. Junkitės naudodami: vardas.pavarde

Savitarnos portalas – studentas.vdu.lt. Savitarnos portale vyksta registracija į semestro dalykus, galite sužinoti savo studijų rezultatus, pasitikrinti savo individualų studijų tvarkaraštį, rezervuoti laisvą vietą bendrabučiuose, sumokėti mokesčius už studijas ar kitas universiteto suteiktas paslaugas bei atlikti daug kitų studijų metu aktualių veiksmų nuotoliniu būdu.

VDU e. biblioteka – biblioteka.vdu.lt. Iš VDU bibliotekos galite internetu rezervuoti knygas. Taip pat rasite prieigas prie el. knygų ir mokslinių darbų archyvų. Dalis archyvų prieinami išimtinai VDU bendruomenei ir gali būti pasiekiami tik iš VDU tinklo.

VDU techninė pagalba – itpagalba.vdu.lt. Jei neveikia universiteto įranga VDU pastate, kompiuterių klasėje ar bendrabutyje galite pateikti tvarkymo užsakymą ir stebėti problemos sprendimo eigą.

Spausdinimo paslauga. VDU erdvėse rasite savitarnos skanavimo/spausdinimo aparatų. Jais galite naudotis už nurodytą mokestį.

VDU bendrabučiai – apgyvendinimas.vdu.lt. Čia rasite išsamią informaciją apie VDU bendrabučius.

VDU IF serveriai. Tarpinių ir baigiamųjų darbų atlikimui ir talpinimui galima pasinaudoti VDU IF serveriais. Dėl prisijungimų kreipkitės pas savo darbo vadovą arba dėstytoją. Tinklapių talpinimui prieinama parengta LAMP platforma. Specifinius reikalavimus turintiems darbams gali būti skiriama Linux VM kur studentas diegia jam reikalingą platformą savarankiškai.

Praktikos, savanorystės ir darbo vietų pasiūlymai – karjera.vdu.lt. Pagalba karjeros klausimas.

Psichologinė pagalba. Neatidėliokite kreiptis pagalbos, jei dėl vidinės būsenos ar susiklosčiusios gyvenimo situacijos sunku bendrauti ar mokytis, jei užplūsta slegiančios mintys, jei manote, kad nėra išeities.

Kompiuteriniai ištekliai skirti mokymuisi ir moksliniams tyrimams. Komercinė veikla negalima. Prašome išteklius naudoti kultūringai, netrukdant ir neįžeidžiant kitų.

Naudodami VDU sistemas ir kompiuterinius išteklius privalote laikytis naudojimosi VDU kompiuteriniais ištekliais bei kompiuteriniu tinklu taisyklių ir vartotojo įsipareigojimų. Pažeidus nurodytas taisykles prieiga prie resursų gali būti panaikinta be atskiro įspėjimo.