Moksleiviai susirungė VDU organizuotoje „IFtorina 2020“

2020 m. vasario 1 d., Vytauto Didžiojo universitete ir Lietuvos energetikos institute vyko VDU Informatikos fakulteto organizuojama kasmetinė informatikos ir matematikos viktorina „IFtorina 2020“. Viktorinoje dalyvavo II-IV gimanazinių klasių moksleiviai.

Renginio metu moksleiviams iš įvairių Lietuvos miestų teko užduotis pabūti detektyvais, kuriems reikėjo atlikti įvairias užduotis iš matematikos, programavimo, multimedijos, dirbtinio intelekto bei kompiuterinės grafikos. Dalyvaudami estafetės rungtyje bei protmūšyje moksleiviai įveikė įvairius iššūkius.

Moksleiviai buvo suskirstyti į 4 grupes, visos jos sprendė įvairias ateityje galinčias kilti problemas. Vienas iš pavyzdžių kvietė įsivaizduoti 3500-uosius metus: pasaulį, kuriame visus pagrindinius darbus atlieka automatizuotos sistemos. Vienos komandos užduotis buvo atstatyti sutrikusį elektros tiekimą, kita bandė suvaldyti siautėjančius robotus, o dar kitos komandos nariai bandė pabėgti iš išmaniojo namo, kuriame sugedo apsaugos sistema. Ketvirtoji grupė turėjo nugabenti spausdinto maisto siuntinį į Marsą.

Komandos taip pat ieškojo VDU Informatikos fakulteto rūmuose išslapstytų QR kodų, kuriais buvo užkoduoti įvairūs galvosūkiai – juos išsprendus buvo skiriami papildomi taškai.

Po atliktų užduočių, moksleiviams ir jų mokytojams buvo pristatyta paskaita „VDU partnerio „Dell“ pristatymas apie darbą kompanijoje, kasdienius iššūkius ir karjerą“, kurią skaitė Aurimas Pažėra („Dell Technologies“ pardavimų inžinierius).

Viktorinos dalyviai gavo dalyvio sertifikatus, o geriausiai pasirodę moksleiviai buvo apdovanoti rėmėjų prizais. Mokinius atlydėję mokytojai taip pat neliko be dėmesio – jiems buvo siūlomi informacinių technologijų seminarai (VŠĮ Edulandas kūrybinės dirbtuvės „Interaktyvus programavimas“ ir „Robotas pamokoje“).

Renginio pabaigoje vyko komandų apdovanojimai.

Laimėtojai:

• 1 vieta – komanda iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos
  • 2 vieta – komanda iš Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos
  • 3 vieta – komanda iš Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro

Paskatinamieji prizai:

• Komanda iš Panevėžio 5-osios gimnazijos
  • Komanda iš Vilniaus Valdorfo mokyklos
  • Komanda iš Joniškio „Aušros“ gimnazijos
  • Komanda iš Nemenčinės Gedimino gimnazijos

Renginio rėmėjai: UAB „Equinox Europe“, „ESET Lietuva“, UAB „ALSO Lietuva“, „Dell Technologies“, UAB „DevBridge LT“, UAB „Visma Lietuva“, UAB „Realister Media“, UAB „Disco Products“, Lietuvos energetikos institutas, AB Kauno energija, VŠĮ „Edulandas“, VDU IF Alumni.

Informacijos šaltinis