Verslumo ugdymo projektas START – knygoje „Pradėjau verslą“

Pradejauversla

 

Dvejus metus trukusį studentų verslumo ugdymo projektą START vainikavo sausį publikuota nemokama elektroninė knyga „Pradėjau verslą“. Ją galite parsisiųsti nemokamai.

 

 

2011-ųjų pabaigoje buvo paskelbta pirmoji žinia apie verslumo ugdymo projektą START, kuriame dalyvauti kviečiami penkių Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai, norintys pajusti verslumo dvasią, įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, susipažinti su mokslo parkų veikla ir teikiamomis galimybėmis.

Naujas verslumo projektas studentus traukė ir viliojančiu pagrindiniu prizu – konkurso „Verslo taurė“ laimėtojų laukė praktinis mokomasis vizitas garsiojo Suomijos Aalto universiteto Smulkiojo verslo centre.

Susirinkę draugėn, susipažinę tarpusavyje ir su projekto kuratoriais, lektoriais, žingeidūs studentai balandį kibo į mokymus. Jiems žinias perteikė ir Lietuvos, ir užsienio lektoriai, verslo konsultantai, viešųjų ryšių specialistai, mentoriai.

Dveji metai netruko prabėgti, tačiau sukaupta patirtis, žinios, užmegztos pažintys, atsivėrusios veiklos galimybės niekur nedingo. Ne vienas START dalyvis yra tik per žingsnį nuo savo verslo idėjos realizavimo, kiti – rimtuose apmąstymuose apie ateitį: dirbti samdomą darbą ar rinktis savarankišką kelią.

Specialistų patirtis, įžvalgos ir studentų sėkmės istorijos, kartu su praktinių patarimų serija, buvo pristatyti projekto START tinklaraštyje Pradejau.lt bei naujienlaiškyje „Verslo startas“. Apibendrinus įdomiausią ir naudingiausią surinktą medžiagą ir gimė e-knyga „Pradėjau verslą“.

Joje rasite daug įdomių, kritiškų interviu ne tik su verslumo ugdymo projekto START, vykusio 2011-2013 metais, dalyviais, bet ir su lektoriais, verslo konsultantais, viešųjų ryšių specialistais, mentoriais, verslininkais, darbdaviais, tiesiogiai dalyvavusiais šiame projekte ar tiesiog neabejingais jaunimo verslumui.

Taip pat rasite pasvarstymų apie tai, ar Lietuvos jaunimas (ne)verslus, kaip padėti pradedančiam verslininkui, kaip siekti karjeros, į ką atkreipti dėmesį studijuojant, kad pabaigus studijas nekiltų noras lengvesnės duonos kąsnio ieškoti užsienyje dirbant nekvalifikuotą darbą. Šios ir kitos temos, tikimės, gali būti įdomios ne tik mąstantiems apie savo verslą ar jį pradėjusiems, bet ir visiems kas domisi verslo, darbo rinkos ir ekonomikos situacija bei galimybėmis Lietuvoje.

 „Studentams arba tiems žmonėms, kurie su verslu nieko bendro neturėję – labai svarbu suprasti, kad mažą verslą galima padaryti beveik visai be pinigų. Tik niekas jiems to neparodo“, – teigia mentorius Mindaugas Juodaitis.

 „Tik supratęs savo kliento poreikius, jo problemas, norus gali sukurti produktą ar paslaugą, kuri bus vartojama“, – aiškina Aalto universiteto profesorius Markku Virtanenas.

 „Niekas nekalba apie planą B: jei tau nepasiseka. Gražus ir sąžiningas verslo uždarymas yra devyni pragaro ratai, kuriuos reikia praeiti – varžytinės, bankroto procedūra. Nepaisant to, kad sąžiningai bankrutuoji, esi apšaukiamas lūzeriu. O jei nesi lūzeris, vadinasi esi sukčius, apgavęs kitus. Štai čia ir yra didžiausias verslo pradėjimo stabdis, atbaidantys jauną žmogų nuo verslo“, – svarsto Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos direktorius Giedrius Romeika.

Tai – tik kelios įdomios mintys iš daugelio, kurias rasite nemokamoje e-knygoje „Pradėjau verslą“.

Gero skaitymo!