Forest 4.0 projekto tyrėjai Švedijoje sėmėsi patirties dalyvaudami Möbelriksdagen renginyje

Šiuolaikinė miškininkystė susiduria su sunkumu patenkinti augančią medienos ir bioenergijos paklausą, taip pat opios ir kitos problemos: klimato kaita, sudėtinga besikeičiančių pasaulinių rinkų dinamika, didesnė miškų socialinė reikšmė ir vertė. FOREST 4.0 pagrindinis tikslas – bendradarbiaujant mokslininkams iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Kauno technologijos universiteto (KTU) bei lyderiaujantiems partneriams iš Švedijos (Linnaeus universiteto), kartu su trimis tinklų kūrimo ir verslo plėtros partneriais InteriorCluster Sweden, Art21 ir AgriFood DIH, sukurti kompetencijos centrą (CoE). Šis, siekiant pagerinti miškų ekosistemų stebėjimą ir perdavimą, naudos dirbtinį intelektą ir daiktų internetą.

Partneriai, rinkdami Švedijos gerąją patirtį, rugsėjo 26–28 d. dalyvavo Interior Cluster Sweden organizuojamame renginyje „Möbelriksdagen“, kuriame dalyvavo Švedijos baldų dizaino ir gamybos įmonės, startuoliai, medžio baldų pramonės atstovai. Tikslas – sujungti stipriąsias puses ir skirtingas kompetencijų sritis, skatinant dinamiškus mainus tarp akademinės bendruomenės ir pramonės. Forest 4.0 komanda vizito metu apsilankė Technikos muziejuje Stokholme ir ekskursijos metu apžiūrėjo naujai statomą Wisdome – pavyzdį, kaip medžio konstrukcijų gamyba yra pažengusi ir kaip tokiu būdu prisidedama prie tvarumo skatinimo.

Forest tyrėjai lankėsi KTH Karališkajame technologijos institute, susitiko su Daniel Söderberg, nacionalinės mokslinių tyrimų platformos „Treesearch“ (www.treesearch.se) vadovu. „Treesearch“ centras atlieka Švedijos miškų išteklių tyrimus ir plėtrą, bendradarbiaudamas su „Wallenberg Wood“ tyrimu centru (https://wwsc.se/).

Be mokslinių vizitų, VDU mokslininkų komanda partnerių susitikimo metu aptarė vykdomus veiklos paketus Horizonto projekte, pasidalino atsakomybėmis ir diskutavo kompetencijų centro ateities planus.