IF Alumni vasara

Aukštaitijos nacionalinio parko miškuose, Vaišnoriškės etnografiniame kaime yra sodyba. Ne vienas VDU gamtininkas ten drugelius gaudė, ne vienas aplinkosaugininkas ten augalus rinko. O ką ten veikti VDU IF Alumni nariams? Tikrai ne į kompiuterio ekraną spoksoti. Nebandėme nei varlių šokinėjimo algoritmų kurti, nei Būkos vingių skaičiuoti. Tiesiog ilsėjomės ir bendravome.

Mūsų pagrindinis tikslas – suburti kuo daugiau mūsų fakulteto absolventų, suteikti galimybę bendrauti skirtingų laidų studentams, dėstytojams bei fakulteto darbuotojams. O kadangi geriausiai sekasi bendrauti neformalioje aplinkoje, nusprendėme kartu „paatostogauti“. Vieta – Palūšės miškai, VDU sodyba. Data – saulėtos liepos 25-27d. Orą kelionei užsisakėme puikų, ir nors visi gąsdino baisiomis liūtimis, per visą savaitgalį iš dangaus neiškrito nei lašas.

Sodybą pasiekėme penktadienio vakarą. Išsikrovę mantą, pradėjome „susipažinimo vakarėlį“ –  mūsų pagrindinė virėja Inga paruošė mums vakarienę, Živilė papuošė stalą „gulbėmis“. Vaišinomės iki vėlyvo vakaro, klausėmės Vitalijaus, Audriaus ir Vyto studijų laikų nuotykių. Linksma buvo, bet teko eiti miegoti. Juk kitą dieną laukė nemažas iššūkis – plaukimas baidarėmis.

Išaušo šeštadienio rytas. Papusryčiavę ir nusifotografavę, pagaliau išplaukėme. Kokia graži ta Būka… Pro medžių lapus prasiskverbę saulės spinduliai žaismingai atsispindi nuo tyro upelio vandens… Ką čia bepasakosi, tiesiog pasižiūrėsite nuotraukas ir patys suprasite. Smagu buvo plaukti, nors ne kartą teko įveikti nuvirtusį į upę medį. Vingrus, bet negilus upelis teka per Palūšės miškus į Baluošo ežerą – jį irgi perplaukėme.

Papietavę ir prisirinkę vestuvinių saldainių, tęsėme  plaukimą. Būka, Baluošis, Srovė, Baluošykštis, Srovinaitis, Almaja, Asėkas, Asėka, Linkmenas, Salų kaimo tiltas – štai ir mūsų trasa. Įveikėme visą (Žilvinas su Paulium nuplaukė net iki pat Palūšės). Pakeliui išsimaudėme Ginučių vandens malūno srovėje, užnešėme po akmenėlį – nuodėmę –  į Ladakalnio kalvą.

Tačiau baidarių žygiu mūsų kelionė nesibaigė. Vakare sodyboje laukė skaniai paruošti šašlykai (ačiū Vitalijui) ir dainos prie laužo. Valgydami šašlykus ir besišnekučiuodami, sulaukėme sekmadienio.

O sekmadienį… Beno ir Žilvino gimtadieniai. Dovanos pačios šauniausios – laukinių gėlių puokštės, atsuktuvai ir tinklo kabeliai.

Diena prabėgo „žaibiškai“. Atrodo, ką tik pavalgėme pusryčius, ką tik pažaidėme futbolą ir petankę, o jau teko skirstytis.

Ačiū… visiems. Buvo… fantastiška. Kas nebuvot… gailėkitės.