IFtorina 2014: prasminga pramoga ne tik moksleiviams

Besikandžiojantis žiemos šaltukas? Savaitgalio tingulys? Tai – tikrai ne argumentai atsisakyti šaunios pramogos ir naujos patirties! Kaip tik todėl į tradiciniu tapusį VDU Informatikos fakulteto organizuojamą renginį „IFtorina“ kasmet susirenka gausus būrys moksleivių ir mokytojų. “IFtorina” – tai informatikos bei matematikos viktorina, skirta vyresniųjų klasių moksleiviams ir seminarų bei praktinių mokymų diena mokytojams.

Šiais metais daugiau negu 140 renginyje dalyvavusių moksleivių išbandė jėgas įvairiausiose rungtyse – photoshop‘u kūrė makiažą, gelbėjo labirinte paklydusius robotus, žaidė “Kinect” žaidimus, surinkinėjo kompiuterius, programavo grafinius/animacinius elementus, sprendė įvairius matematinius galvosūkius, rungėsi estafetėse, gilino žinias VDU dėstytojo Vytauto Barzdaičio paskaitoje “Programavimas kitaip”, Informatikos fakulteto magistranto Edgaro Ščiglinsko padedami susipažino su virtualios realybės kūrimo technologijomis. Renginio pabaigoje moksleiviai ir mokytojai susitiko su ypatingu svečiu – tarsi iš fantastinio filmo ekrano nužengusiu robotuku, pakerinčiu ne tik savo miela išvaizda, bet ir plastiškais judesiais, įspūdingais gebėjimais: vaikščioti, dainuoti, šokti, palaikyti pokalbį.

Be to, moksleiviams buvo suteiktos galimybės pasitikrinti savo pasirengimą valstybiniams informacinių technologijų ir matematikos egzaminams. “Renginys puikus! Vyksta komandinis darbas, į komandas suburti panašaus amžiaus, bendrų interesų siejami žmonės – mums tikrai įdomu!” – neslėpė džiaugsmo vienas iš dalyvių, Kauno rajono Babtų gimnazijos moksleivis Lukas Urbonas.

Šiųmetės “IFtorinos” nugalėtojai:

Pirmą vietą laimėjo komanda, atvykusi iš VšĮ Kauno technologijos universiteto, Kauno Antano Smetonos, VšĮ Vytauto Didžiojo universiteto “Rasos”, Kauno “Aušros” gimnazijų.

Antrą vietą – VšĮ Vytauto Didžiojo universiteto “Rasos”, VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijų moksleiviai.

Trečiosios vietos laimėtojai atvyko iš Raseinių rajono “Ariogalos” gimnazijos. Papildomi apdovanojimai komandoms skirti už atskiras rungtis.

Daugiau informacijos apie komandas, nugalėtojus, renginio akimirkas rasite: http://iftorina.vdu.lt

IFtorina 2014”, kaip ir kasmet, nešykšti prizų ir staigmenų informatikos aistruoliams. Šiemet visiems dalyviams ir talkininkams UAB „NOD Baltic” dovanojo trijų mėnesių antivirusines licencijas, „Equinox Europe” – marškinėlius, o pirmą vietą užėmusiai komandai prizus – „Raspberry PI” kompiuteriukus – įsteigė NFQ grupė. Visų prizinių vietų laimėtojų laukė kitų rėmėjų prizai ir dovanos.

Kol moksleiviai buvo užimti interaktyviomis užduotimis, juos atlydėjusiems pedagogams vyko seminarai bei praktiniai mokymai. UAB „Tavo mokykla“ atstovė Viktorija Burlinskaitė pristatė elektroninio dienyno teikiamas galimybes ir jų privalumus šiuolaikinėje mokykloje, vyko VDU ir AVAD praktiniai mokymai „Nuotolinio mokymo sistemos“, kuriuos vedė „Apple“ profesinio tobulinimo konsultantė Staselė Riškienė, UAB AVAD švietimo verslo plėtros Baltijos šalyse skyriaus vadovas Sigitas Liaučius bei VDU Inovatyvių studijų instituto darbuotojas Egidijus Jaras. Kompanijos „Microsoft Lietuva“ programavimo technologijų specialistas Tautvydas Dagys supažindino su galimybėmis lengvai ir greitai kurti programėles ar žaidimus – liberalizuotu programavimu. Mokytojai taip pat buvo pakviesti į ekskursiją po naujai atidaromas VDU Multimedijos laboratorijas.

Dalindamiesi įspūdžiais po renginio pedagogai neabejojo, kad „IFtorinos“ metu įgytas žinias bei patirtį tiek jie patys, tiek moksleiviai galės pritaikyti savo darbe ir kasdienėje veikloje. Renginys skatina mokinius semtis naujų idėjų ir gilinti turimus įgūdžius, lygiuotis į stipriausiuosius ir pasitikrinti savo žinias. Mokytojams „IFtorina“ – tai galimybė daugiau sužinoti apie IT naujoves bei jų diegimą mokykloje.

„Aštuntoji IFtorina pritraukė rekordinį dalyvių skaičių. Tai rodo, kad jaunų žmonių susidomėjimas informatika ir matematika vis auga. Džiaugiamės, kad turime progą tiek moksleiviams, tiek mokytojams pristatyti IT naujoves. Moksleiviams tai – dar ir unikali patirtis: jie ne tik išbando jėgas įvairiose rungtyse, bet ir susipažįsta su studentišku gyvenimu, universiteto aplinka“ – apie viktoriną pasakojo VDU Informatikos fakulteto prodekanė doc. Sigita Pečiulytė.

VDU Informatikos fakultetas dėkoja „IFtorinos“ rėmėjams, kurių daugelis jau ne vienerius metus globoja šį renginį: kompanijoms „Equinox Europe“,  NFQ įmonių grupei, „NOD Baltic“, „Microsoft Lietuva“, „D-Link Baltija“, „Tildė IT“, „Festo“, „AVAD“, IBM Lietuva“, „BAIP“ „Šviesos“ leidyklai, Informacinių technologijų institutui, Robotikos akademijai,  „Teatro klubui“, „Tavo mokyklai“ „Kauno aukštųjų informacinių technologijų parkui“, Lietuvos energetikos institutui, „Informacijos technologijų mokymo centrui“, VDU Inovatyvių studijų institutui.

Informatika bei virtualiu pasauliu besidominčius vyresniųjų klasių moksleivius, taip pat universitetų bei kolegijų studentus netrukus vėl suburs įspūdingas renginys. VDU Informatikos fakultetas kviečia registruotis į dar vieną konkursą – „mano Virtualybės“. Pamėginkite sukurti savo virtualų pasaulį ir parodykite jį kitiems! Registracija į renginį jau prasidėjo, ji vyks iki kovo 24 dienos. Smulkesnė informacija – https://if.vdu.lt/virtualybes/.

„IFtorina 2014” akimirkos: