IFtorina 2017: naujos žinios, smagi patirtis

Sužinoti, patirti, išmėginti – štai pagrindiniai tikslai, sausio 28 dieną subūrę į VDU Informatikos fakultete vykusį tradicinį kasmetinį renginį „IFtorina 2017“ 120 moksleivių ir 35 mokytojų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. „IFtorina“ – tai informatikos ir matematikos viktorina, skirta vyresniųjų klasių moksleiviams ir seminarų bei praktinių mokymų diena mokytojams.

Šių metų renginyje moksleiviai išmėgino jėgas įvairiose rungtyse, dalyvavo estafetėse, mokėsi valdyti mikrokontrolerius, programavo, surinkinėjo kompiuterius, kompiuterinių programų pagalba sprendė įvairius matematinius uždavinius, išbandė savo jėgas protmūšio rungtyje, sprendė galvosūkius, multimedijos rungtyje bandė sukurti „pasaulį“. Užduočių gausa ir įvairovė tikrai neleido nuobodžiauti. Belaukdami kol bus paskelbti rezultatai moksleiviai ir mokytojai dalyvavo paskaitoje – diskusijoje „Kokių IT specialistų laukia rinka?“, kurią pristatė Bronislovas Balvočius (Norway Registers Development AS) bei Tadas Četkauskas (UAB NFQ Technologies).

Mokytojai laiką taip pat leido aktyviai – jie dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Idėjų generavimas su „LEGO Serious Play“ metodika“ bei „Apie mobiliųjų aplikacijų kūrimą paprastai“. „IFtorinos“ metu įgytas žinias bei patirtį tiek moksleiviai, tiek pedagogai galės pritaikyti ir savo darbe, ir kasdienėje veikloje.

Šiųmetės „IFtorinos“ nugalėtojais tapo:

Pirmąją vietą laimėjo moksleivių komanda, atvykusi iš Vilniaus Jėzuitų gimnazijos.  Antrą vietą –  moksleivių komanda iš Jonavos Senamiesčio gimnazijos. Trečiosios vietos laimėtojai atvyko iš Kėdainių Šviesiosios gimnazijos. Paskatinamuosius prizus laimėjo komandos atvykusios iš Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos, Kauno Vyturio gimnazijos, antroji komanda iš Kėdainių Šviesiosios gimnazijos, Joniškio Aušros gimnazijos bei Kauno Veršvų vidurinės mokyklos moksleiviai.

„Šaunu, kad moksleivių domėjimasis informatikos ir matematikos viktorina nemažėja. Šiemet, kaip ir kasmet, „IFtorina“ sulaukė gausaus dalyvių būrio. Moksleiviai turėjo puikią galimybę pasivaržyti tarpusavyje, sudalyvauti daugelyje įdomių informatikos ir matematikos rungčių. Taip pat jie pabendravo su VDU Informatikos fakulteto dėstytojais ir studentais, sužinojo apie informatikos bei matematikos studijų programas, technologijų naujoves,“ – apie viktoriną pasakojo VDU Informatikos fakulteto prodekanė doc. Sigita Pečiulytė. Šis kasmetinis renginys sėkmingai organizuojamas jau vienuoliktą kartą.

Daugiau informacijos iftorina.vdu.lt
VDU Informatikos fakultetas dėkoja „IFtorinos“ rėmėjams, kurių daugelis jau ne vienerius metus globoja šį renginį: kompanijoms UAB NFQ Technologies, UAB Festo, UAB Realister, UAB Bitė Lietuva, Robotikos akademijai,  Lietuvos energetikos institutui, VDU IF absolventų alumni draugija.