„IFtorinoje“ – nuo skaičiavimo iki robotų konstravimo

Šiemet net 10-ąjį, jubiliejinį kartą VDU Informatikos fakultetas paskutinįjį sausio šeštadienį moksleivius bei jų mokytojus kvietė praleisti kiek neįprastai – sprendžiant įvairius matematinius ir informatikos galvosūkius renginyje „IFtorina“.

Dalyvių skaičius šiais metais nustebino: nei šalyje siaučiantis gripas, nei ankstyvas šeštadienio rytas nebuvo kliūtis 160 tiksliaisiais mokslais besidominčių moksleivių bei jų mokytojams, kurių atvyko apie 50. Organizatoriai labai džiaugiasi tokiu moksleivių aktyvumu bei vis didėjančiu dalyviu skaičiumi.

Moksleiviai save išbandė įvairiose rungtyse: programavo mikrokontrolerius, surinkinėjo kompiuterius, rodė savo kūrybingumą multimedijos rungtyje, sprendė tikrai nelengvus galvosūkius, taip pat savo skaičiavimo žinias demonstravo kompiuterinės matematikos rungtyje. O kad nuo žiūrėjimo į ekraną akys nepaskaustų – savo sportiškumą ir greitą reakciją pasitikrino estafetės rungtyje.

Kaip teigia patys dalyviai, smagiausia renginyje jiems buvo mikrokontrolerių rungtis. „Renginys, palyginus su kitomis viktorinomis, labai įdomus ir visas jo laikas labai efektyviai išnaudotas. Manau, tai vienas iš geriausių tokios rūšies renginių”, – įspūdžiais dalinosi atvykusieji.

Kol moksleiviai varžėsi rungtyse, mokytojai klausėsi įvairių pranešimų bei sprendė praktines užduotis: UAB „Profesionalų aljansas“ partneris ir koučingo specialistas Paulius Ratė pasakojo apie efektyvius mąstymo algoritmus, VDU Informatikos fakulteto lektorė Judita Kasperiūnienė skaitė pranešimą tema „Mokykla 3.0 ir šiuolaikinės IT technologijos“, o interaktyvius robotų konstravimo užsiėmimus vedė VDU Informatikos fakulteto lektorius Vytautas Barzdaitis ir studentas Benediktas Prekeris.

Po pagrindinės renginio dalies visi susirinko paklausyti UAB „Agmis“ IT projektų vadovo  Jurgio Bakano paskaitos „IT projektų vadovo nuotykiai“, po kurios dalyvių laukė nugalėtojų apdovanojimai. Pirmą vietą šiemet užėmė moksleiviai iš Kėdainių Šviesiosios gimnazijos, antrą – Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos atstovai, o trečią – jungtinė Joniškio „Aušros“ ir Jonavos senamiesčio gimnazijų komanda.

Organizatoriai dėkoja renginio rėmėjams „Atea“, „Samsung“, „Bitė“, „Festo“, „D-Link“, „Teatro klubas“, „Šviesa“, „Realister“, Lietuvos energetikos institutui, Kauno mokslo ir technologijų parkui, „Agmis“.

Skelbta http://www.vdu.lt/lt/iftorinoje-nuo-skaiciavimo-iki-robotu-konstravimo/

Daugiau informacijos facebook

Renginio akimirkos: