Išmaniųjų programėlių kūrėjai kviečiami euro iššūkiui

logo_eurFinansų ministerija skelbia konkursą mobiliųjų programėlių kūrėjams „Mobilusis euro gidas“. Išmaniųjų sprendimų kūrėjai kviečiami iki 2014 m. lapkričio 5 d. sukurti  programėles, kurios padėtų išmaniųjų įrenginių (mobiliųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių) naudotojams geriau susipažinti su praktiniais euro įvedimo aspektais. Laimėjusių programėlių kūrėjų laukia piniginiai prizai ir galimybė populiarinti sukurtas programėles.

 

„Tyrimų duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų internetu naudojasi per mobilųjį įrenginį – išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį. Tad vis didesnei gyventojų daliai mobiliosios programėlės yra itin patogi priemonė operatyviai gauti informaciją, naudoti darbui ar pramogai. Finansų ministerijos organizuojamas konkursas – puiki proga išnaudoti mobiliųjų programėlių privalumus, suteikiant žmonėms naudingos informacijos įvairiais praktiniais euro įvedimo klausimais. Tikimės, kad paskelbtame konkurse aktyviai dalyvaus ir profesionalūs kūrėjai, ir entuziastai“, – sakė konkurso komisijos narė, Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė.

 

Konkurse gali dalyvauti įmonė ar organizacija, gyventojai ar jų grupės. Registruotis konkursui ir teikti paraiškas galima interneto svetainėje www.euras.lt. Paraiškų su mobiliosiomis programėlėmis laukiama iki 2014 m. lapkričio 5 dienos.

 

Mobiliųjų sprendinių kūrėjams siūloma kurti programėles bet kuria tema, susijusia su euro įvedimu – nemokamomis litų keitimo į eurus vietomis, prekių ir paslaugų kainų palyginimu, sąžiningų kainų perskaičiavimo iniciatyva ar savo sugalvota tema. Esminiai kriterijai, pagal kuriuos bus vertinamos programėlės – jos turi būti informatyvios ir naudingos, praktiškos ir paprastos naudotis.

 

Lietuvos gyventojai aktualią informaciją apie euro įvedimą ras svetainėje www.euras.lt bei paskambinę  į nemokamą euro telefono liniją 8 800 34528.

 

Daugiau informacijos:

Giedrius Šniukas

Viešųjų ryšių skyrius

Finansų ministerija

Tel. (8 5) 239 0187

www.finmin.lt