Jurgita Simaitytė

Nordex Energy AG, Fleet Data Analyst

Kaip susiklostė tolimesnė karjera po studijų VDU?
Po studijų VDU, 4 metus studijavau jungtinėje Lietuvos energetikos instituto ir Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos doktorantūroje. Pagrindinis mano darbų vadovas tiek VDU, tiek LEI buvo profesorius Juozas Augutis. Todėl ryšys su universitetu tada nenutrūko, intensyviai dalyvavau jo gyvenime ir dėsčiau studentams. Atskiras daktaro disertacijos dalis vysčiau ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, Karališkajame technologijos institute bei Italijoje, Milano politechnikos institute. Apgynusi disertaciją, dėl asmeninių priežasčių išvykau gyventi į Vokietiją, Hamburgą.

Ką dirbate dabar?
Šiuo metu dirbu vienoje didžiausių vėjo jėgainių gamintojų Nordex Energy AG. Dirbu nuotolinio valdymo centre duomenų analiste (Fleet Data Analyst). Darbe mano pagrindinės užduotys yra techninių duomenų analizė, turbinų efektyvumo įvertinimas, prognozavimo modelių vystymas ir pan.

Keli žodžiai apie studijas VDU. Ką jos davė?
VDU davė pamatus. Pamatus ne tik tolimesniam moksliniam vystymuisi, bet ir platesnei pasaulėžiūrai, tolerancijai, saviraiškai, žinių troškimui. Davė galimybę pasinaudoti Erasmus/Socrates programa, kurios metu užmezgiau vertingas pažintis tolimesniam karjeros vystymuisi.