Komunikaciniai gebėjimai – raktas į IT karjeros augimą

2020-09-16 d. VDU Informatikos fakultete, „Projekto techninė ir dalykinė komunikacija” paskaitoje  viešėjo „Devbridge“ Technologijų direktorius Rimantas Benetis. Svečias pasidalino įžvalgomis iš daugiametės patirties, sukauptos dirbant tiek didelėse Lietuvos, tiek tarptautinėse IT kompanijose apie tai, kokios kompetencijos būtinos IT specialistui, svajojančiam apie sėkmingą karjerą.  

Rimantas Benetis dalinosi pastebėjimais, kad net dirbant per nuotolį, vieni svarbiausių įgūdžių Programinės įrangos kūrėjui, inžinieriui  yra mokėjimas bendrauti, gebėjimas susitarti ir dirbti komandoje. Svečias pabrėžė, kaip svarbu mokėti kalbėti tiek technine, tiek kliento – verslo „kalba“.  Specialisto universalumas ir profesionalumas neišvengiamai reikalauja nuolatinio tobulėjimo tiek profesine, tiek asmenine prasme.

Studentai turėjo progą užduoti klausimus ne tik apie „Devbridge“ įmonės kultūrą, specialistų ugdymą, bet ir gauti profesinius patarimus. Kaip visada, daugiausia studentų dėmesio sulaukė tikri gyvenimiški pavyzdžiai, kuriais svečias papildė savo pasakojimą.

Tikime, kad tokie susitikimai padeda studentams geriau įsivaizduoti būsimą karjerą, aiškiau planuoti savo kompetencijų augimą ir sustiprina motyvaciją plėsti savo gebėjimų ratą.