Kultiniame popkultūros renginyje „Comic Con Baltics“ – VDU pranešėjai

Rugsėjo 21-22 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) jau trečią kartą bus surengtas kultinis populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Čia diskusijose dalyvaus, pranešimus skaitys ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovai.

Šiemet „Comic Con Baltics“ pakvies į gausybę diskusijų su aktoriais ir kitais svečiais, filmų peržiūras, pažintis su kompiuteriniais žaidimais, komiksais, „Cosplay“ konkursą, lietuviško kino pristatymus ir daug kitų renginių.

Rugsėjo 21 d., šeštadienį, 12 val., DELFI salėje vyks diskusija „Dirbtinis intelektas: ar „Westworld“ scenarijus įmanomas realybėje?“, kurioje dalyvaus dr. Viktoras Bachmetjevas (VDU Filosofijos katedra), prof. Tomas Krilavičius (VDU Informatikos fakultetas) ir prof. Indrė Žliobaitė (Helsinkio universitetas). Moderatorius – kompiuterinių žaidimų dizaineris Vainius Volungevičius.

Po šios diskusijos, 14 val., DELFI salėje pranešimą „Serialai: užšaldyta mūsų kasdienybė“ skaitys VDU Viešosios komunikacijos katedros docentas, žurnalistas, rašytojas, TV laidų autorius Rytis Zemkauskas.

Universiteto atstovai dalyvaus ir renginiuose, kurie vyks AVAKA salėje – čia lietuviškus filmus pristatys audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA.

Rugsėjo 21 d., 12 val., šioje salėje pranešimą „Artimųjų Rytų kultūrų vaizdavimas JAV filmų industrijoje“ pristatys VDU Regionistikos katedros profesorius, islamo tyrinėtojas, religijotyrininkas Egdūnas Račius.

Tą pačią dieną 14 val. AVAKA salėje VDU Sociologijos katedros profesorius, sociologas, kultūros kritikas ir rašytojas Artūras Tereškinas skaitys pranešimą „Nesėkmės menas popkultūroje“.

Paskutinis universiteto renginys rugsėjo 21-ąją – pranešimas „Manga ir Anime – japoniškos kultūros fenomenas“, kurį 16 val. AVAKA salėje surengs VDU lektorė, japonų kalbos, popkultūros, lyčių ir seksualumo kursų dėstytoja Kristina Barancovaitė-Skindaravičienė.

Rugsėjo 22 d., sekmadienį, 11 val., AVAKA salėje VDU Šiuolaikinių menų katedros profesorius, kompozitorius Titas Petrikis ves diskusiją „Muzikos ir garso estetika lietuviškame kine“. Pokalbyje dalyvaus kompozitorius, prodiuseris Domas Strupinskas ir atlikėja Jurga Šeduikytė.

„Comic Con Baltics 2019“ programa

Informacijos šaltinis