Mantas Urbonas

Visma, Lietuvos padalinio vadovas

Kaip susiklostė tolimesnė karjera po studijų VDU?
Ėmiau dirbti jau paskutiniame bakalauro studijų kurse, iš pradžių – Vokietijos IT įmonėje Living Source programuotoju, vėliau – UAB Elsis programuotoju, temos vadovu, dar vėliau sukūriau savo programavimo verslą, taip pat dirbau UAB Tieto Lietuva programuotoju, grupės vadovu. Esu sertifikuotas SEI programinės įrangos architektas, Javos “enterprise” architektas, UML analitikas. Daug dirbau su C++, Java/J2EE, ANSI C ir kt. platformomis.

Ką veikiate dabar?  
Paskutinius 4 metus dirbu vienoje pelningiausių Šiaurės šalių IT korporacijų – Visma (esu Lietuvos padalinio vadovas). Įmonės kultūra tokia, jog VISI darbuotojai pirmiausia yra labai stiprūs programavimo fanai – taigi senam programuotojui kaip aš tai labai smagi vieta :-). Vilniaus komandoje yra virš 100 programuotojų, yra iš ko mokytis ir tobulėti.

Keli žodžiai apie studijas VDU? Ką davė?  
Šalia stiprių programavimo ir kompiuterių mokslo pagrindų VDU suteikė labai stiprias anglų kalbos bei verslo vadybos žinias (visus 6 metus studijavau biznio vadybą kaip gretutinę specialybę). Būtent tas derinys – universitetinis inžinerinis išsilavinimas, anglų kalba ir vadybos žinios – yra būtina sąlyga dalyvauti pasauliniame versle.