MATE projekto sklaidos renginys – šachmatų turnyras Białopole, Lenkijoje


2017 m. lapkričio 18 d. tarptautinio MATE projekto, kuriame dalyvauja VDU Informatikos fakulteto mokslininkai, ekspertė iš Lenkijos Dr. Monika Baryła-Matejczuk ir projekto koordinatorė Magda Janiak dalyvavo 13-ajame Chełm regiono šachmatų turnyre, kurį organizavo Bialopole  (Lenkija) pradinė mokykla.

Turnyras prasidėjo MATE projekto „Multidimensinis analitinis mokymas” pristatymu. Buvo pristatyti projekto tikslai, produktai ir tarptautinio bendradarbiavimo su mokyklomis, mokytojais, šachmatų sporto treneriais planas. Be to, jauniesiems šachmatų žaidėjams, jų treneriams ir mokytojams buvo pristatytas išmanus įrankis, kurį projekte kuria VDU Informatikos fakulteto atstovai.
Turnyrą organizavo sporto klubų, viešųjų mokyklų bei vietos ir regiono administracija – Sporto klubas „Astra” (Leśniowice, Lenkija); Chełm regiono (Lenkija) valdžios atstovai; Leśniowice komuna; Białopole komuna; Bialopole kultūros centras.

Turnyre dalyvavo 48 dalyviai iš Lenkijos bei Ukrainos. Varžybos vyko, naudojant šveicarišką sistemą: sužaisti 7 žaidimai, kiekvienas po 15 min. vienam žaidėjui. Šveicariškoji šachmatų žaidimo sistema – tai tokia sporto turnyrų organizavimo sistema, kai stengiamasi, kad kiekviename rate susitiktų panašaus pajėgumo žaidėjai (surinkę tiek pat taškų, arba bent panašų jų skaičių). Pirmą kartą ši sistema panaudota 1895 m. šachmatų turnyre Ciuriche, Šveicarijoje (nuo to ir pavadinimas). Sistema yra ypatinga tuo, jog turnyre gali dalyvauti daug žaidėjų, bet pralaimėjusieji neiškrenta – tuo ji tinkama vaikams. Turnyre dalyvavo šių kategorijų žaidėjai – jaunučiai iki 12 metų, jaunučiai ir jauniai iki 18 metų. Atskirai buvo sužaistos atvirosios ir moterų varžybos. Varžyboms vadovavo ir teisėjavo p. Edward Chowra.

Daugiau informacijos organizatorių tinklapyje:
http://www.lesniowice.lubelskie.pl/2017/aktualnosci/ee118.html
http://bialopole.eu/index.php/1838-szachowy-turniej-niepodleglosci-ziemi-chelmskiej