Moksleiviai varžėsi VDU organizuotoje viktorinoje „IFtorina‘22“

2022 m. sausio 29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakultetas kvietė 10-12 klasių mokinius varžytis kasmetinėje matematikos ir informatikos viktorinoje „IFtorina‘22“. Galimybę papildyti žinių bagažą turėjo ir pedagogai – renginio organizatoriai paruošė programą tiksliųjų mokslų mokytojams.

Moksleiviai iš visos Lietuvos, subūrę bendražygių komandas, turėjo pademonstruoti turimas žinias, jog įrodytų esantys geriausi. Jie rungėsi atlikdami įvairias komandines informatikos, matematikos ir multimedijos užduotis, išbandė jėgas protmūšyje. Nors renginys vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai nesutrukdė patirti gerų emocijų ir smagaus azarto!

Tuo tarpu pedagogai turėjo galimybę susipažinti su edukacinių komiksų kūrimu – seminare (vedė doc. Judita Kasparūnienė) išgirdo apie tokių paveikslėlių privalumus, pritaikymo galimybes pamokose. Taip pat mokytojai buvo kviečiami praktiškai išbandyti komiksų kūrimo įrankius – bendradarbiauti komandose, pamėginti juos kurti ir patys. Lektorė Vida Statkevičienė mokytojams pasakojo apie programavimo aplinkas Anaconda, Python, Jupyter Notebook, pritaikomas informatikos pamokose.

Renginį vainikavo rėmėjų „KAYAK Lithuania“ atstovo Gyčio Baravyko paskaita „Mitų griovėjai: karjera IT“. Programinės įrangos inžinierius pasakojo apie stereotipus, su kuriais susiduria informacinių technologijų specialistai. Visi mitai buvo sėkmingai sugriauti, o moksleiviai turėjo galimybę išgirsti apie profesiją iš pirmų lūpų.

„IFtorinos‘22“ nugalėtojai:

Šauniausiai pasirodė ir pirmąją vietą iškovojo komanda iš Panevėžio 5-osios gimnazijos;

Antrąją vietą dalijosi dvi komandos iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos;

Trečiąją vietą dalijosi komanda iš Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos ir Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos.

Paskatinamuosius prizus gavo komandos iš Kauno „Vyturio“, Joniškio „Aušros“ ir  Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijų.

Sveikiname ir džiaugiamės moksleiviais ir mokytojais, kurie laisvadienį noriai paskyrė mokslui!

Visi dalyviai bus apdovanoti vertingais renginio rėmėjų įsteigtais prizais. Mokytojams ir mokiniams bus įteikti dalyvavimą įrodantys sertifikatai.

Renginio rėmėjai: UAB „KAYAK Lithuania“, UAB „DevBridge LT“, UAB „Equinox Europe“, UAB „NOD Baltic“, UAB „Disco products“, Lietuvos energetikos institutas, VDU IF Alumni, UAB „Tildė“, UAB „Verslo žinios“.