Mokslo festivalyje išbandysime naujausias technologijas

Rugsėjo 10-19 dienomis dešimtyje Lietuvos miestų vyks technologijų ir mokslo šventė, dvyliktasis nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, kuriame lauks net 300 nemokamų renginių, žadinančių smalsumą ir skatinančių inovacijų pritaikymą ateities versle.

Kaune festivalis vyks penktadienį ir šeštadienį – rugsėjo 11 ir 12 dienomis. Dalyvius į ekspediciją Kauno Tvirtovės VII-ajame forte kvies šalies mokslininkai, mokyklos, universitetai, policijos, kariuomenės atstovai ir kiti dalyviai. Lankytojai ne tik susipažins su pastarųjų metų mokslo pasiekimais bei aktualiausiomis naujovėms, tačiau ir patys praktiškai išbandys įvairias technologijas, atliks eksperimentus bei diskutuos su žinomais įvairių mokslo sričių specialistais.

Mokslinė fantastika, pavirtusi tikrove

VII-ajame forte (Archyvo g. 61) eksperimentinę multimedijos erdvę „Reali virtualybė ir virtuali realybė“ abiems dienoms atvers Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakultetas. Čia bus galima susipažinti su tuo, kas praeityje atrodė kaip mokslinė fantastika, o šiandien tapo realybe – pažvelgti į ateities technologijas jau šiandien.

VDU atstovai pristatys ne vieną stebinančią mokslininkų sukurtą naujovę – virtualios realybės šalmą, mintimis valdomą kompiuterį, dirbtinį intelektą demonstruojančius robotus ir gestikuliatorių.

„Gestikuliatorius“ – tai gestais valdomas kompiuteris, kuriam nereikia nei pelės, nei klaviatūros. Jo dėka natūraliais rankų judesiais galima „imti“ virtualius objektus. Festivalio metu kviesime išbandyti skulptoriaus gebėjimus, virtualiame molio gabalėlyje specialiu įrenginiu lipdant savo kūrinį. Nors tai atrodo kaip žaidimas, tačiau tokie ir panašūs įrenginiai aktyviai taikomi mokslo srityje. Pavyzdžiui, būsimieji chirurgai praktikuojasi atlikdami virtualias operacijas“, – tvirtino VDU Multimedijos laboratorijos vadovas Egidijus Vaškevičius.

VDU studentai ir dėstytojai turi džiugią naujieną ir žaidimų gerbėjams – festivalio metu bus pristatomas retrožaidimų terminalas, priminsiantis muziejaus ekspozicijos vertus klasikinius žaidimus. Festivalyje taip pat vyks eksperimentai, kurių metu virtualūs objektai virsta realiais, o realūs – virtualiais. Bandymų rezultatai leis žvelgti į nuskaitytus trimačius realių žmonių modelius ir pagamintas jų trimates statulėles, istorinių objektų maketus bei tarpukario Kauno senamiesčio trimatį interaktyvų modelį.

Daugiau informacijos