Parodoje Londone pristatytas turizmo maršrutas AtominisVisaginas.lt

VDU projekto EDUATOM mokslininkų komandos sukurtas virtualus edukacinio turizmo maršrutas AtominisVisaginas.lt buvo pristatytas garsioje edukacinių technologijų parodoje BETT UK („British Education and Training Technology“), kuri vyko kovo 29–31 d. Londone.

Ši paroda yra didžiausias švietimo technologijų ir inovacijų renginys pasaulyje, kuris organizuojamas jau 37 metus. Jame dalyvauja daugiau nei 600 inovacijas gaminančių įmonių, reprezentuojama daugiau nei 120  šalių, lankosi daugiau nei 30 000 lankytojų. Šiais metais Lietuvai buvo pirmą kartą atstovaujama atskirame nacionaliniame stende, kur verslo įmonės, startuoliai, aukštosios mokyklos pristatė savo inovatyvius produktus.

Virtualų maršrutą AtominisVisaginas.lt atrinko ir į Lietuvos ekspoziciją įtraukė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA). Maršrutą parodoje pristatė projekto vadovė prof. dr. Natalija Mažeikienė ir VDU Informatikos fakulteto atstovė, projekto tyrėja doc. dr. Judita Kasperiūnienė.

AtominisVisaginas.lt yra tinklalapis, kuris pasakoja Visagino miesto ir Ignalinos atominės elektrinės istoriją, kviečia turistus atvykti į miestą ir naudotis interaktyviu miesto žemėlapiu, sudaryti savo individualų maršrutą. Šią maršruto dalį kūrė VDU Menų fakulteto atstovė doc. dr. Linara Dovydaitytė ir Visagino bendruomenės atstovė Oksana Denisenko. Kartu maršrutas pasakoja apie atominės pramonės istoriją, pradedant nuo pirmųjų atomo tyrimų (šią dalį rengė atominės energetikos istorikas Andrei Stsiapanau).

Maršruto turinys orientuotas į mokyklinį turizmą – mokiniai buvo apibrėžti projekte kaip viena pagrindinių tikslinių grupių. Todėl atskira šio maršruto dalis – tai Edukacinė laboratorija, kur pateikiamos rekomendacijos mokytojams,  užduotys ir pasiūlymai, kaip taikyti inovatyvias ugdymo strategijas (tyrinėjimais, žaidimais  grįstas ugdymas, STEAM ugdymas,  GIS Žemėlapio pasakojimas).

Vienas iš įdomesnių maršruto produktų – tai atominio reaktoriaus 3D simuliatorius, kurį sukūrė VDU Informatikos fakulteto Multimedijų laboratorijos vadovas dr. Edgaras Ščiglinskas ir fizikos mokytoja ekspertė Rigonda Skorulskienė. Tarp edukacinių maršruto dalių yra ir VDU Informatikos fakulteto  studentų baigiamųjų  diplominių darbų rezultatai  (žaidimai, interaktyvus atominės energetikos raidos žemėlapis).