Praktiniai seminarai „Alumni – studentams“ 2014

2014 m. lapkričio 6 d. VDU „IF Alumni“ draugija vėl pakvietė Informatikos fakulteto studentus ir absolventus į jau tradiciniu tapusį, šeštus metus iš eilės organizuojamą renginį „Alumni – studentams”. Praktiniuose seminaruose savo patirtimi bei prisiminimais iš studijų laikų dalinosi VDU Informatikos fakulteto absolventai ir kviestiniai svečiai.
IMG_6598

Renginio pradžioje „IF Alumni“ draugijos prezidentas Edvinas Česnauskas pasveikino studentus ir papasakojo apie „Alumni“ draugiją, jos tikslus, nuveiktus ir būsimus darbus bei laisvalaikį. Informatikos specialybę pasirinkusiems studentams aktualiomis temomis kalbėjo sėkmingi savo srities specialistai: UAB „Proact“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Vitalijus Mačerauskas – apie IT infrastruktūros paslaugų eksporto galimybes ir plėtrą, Martynas Zenkevičius, dirbantis tarptautinėje kompanijoje „BERENT Research Baltic“ – apie karjeros galimybes baigus studijas, NFQ atstovas Donatas Bartkus pasidalino mintimis apie tai, ką reiškia būti programuotoju, kaip atrodo programuotojo diena ir kokios šio darbo perspektyvos.

Studentai taip pat išgirdo ir kviestinio svečio, įmonės „Satela“ vadovo Ryčio Grigaliūno pranešimą „Duomenų centrai: poreikis ir ateitis“, kuriame buvo kalbama apie duomenų centrų įrengimo galimybes, konstrukcijas, jų poreikį bei atsiperkamumą.
Praktinių seminarų metu jau trečius metus iš eilės aktyviausiems Informatikos fakulteto studentams buvo įteikta vardinė „Alumni” draugijos stipendija. Šiemet ji skirta Multimedijos ir interneto technologijų bakalauro studijų programos ketvirto kurso studentei Jovitai Ambruževičiūtei._DSC2622
Kaip ir kasmet, fakulteto absolventai pasirūpino puikiais rėmėjų prizais. Pagrindinį renginio prizą – „Dell Venue 7“ planšetinį kompiuterį, kurį padovanojo kompanijos DELL ir „ACC Distribution“, – laimėjo pirmo kurso Multimedijos ir interneto technologijų programos studentė Danutė Kasparaitytė, kuri atsakė į daugiausiai viktorinos klausimų. Daugelis kitų studentų džiaugėsi gavę įvairius rėmėjų „Dell“, „ACC Distribution“, „EMC2“ ir IBM prizus.
O šios dienos vakare IF Absolventų draugija pakvietė fakulteto absolventus, dėstytojus ir darbuotojus į įdomų seminarą – diskusiją „Plona linija tarp mokslo ir verslo“.
„IF Alumni“ draugijos prezidentas Edvinas Česnauskas sutiko pasikalbėti apie šešerius metus gyvuojančios organizacijos veiklą ir ateities planus.

Gal galėtumėte trumpai pristatyti, kuo užsiima organizacija „VDU IF Alumni“?
Mūsų tikslas – ne tapti kelrode žvaigžde, o leisti sau pabūti pragmatiškais praktikais 🙂 Kelrodė žvaigždė gali nustelbti ar užgesinti asmenybės tobulėjimą, o pragmatiška praktika leidžia asmenybei efektyviai siekti savo tobulėjimo, todėl vienas iš pagrindinių tikslų – dalintis patirtimi, parodyti, kuo kvėpuoja IT gamintojai, kokios matomos tendencijos, ir diskutuojant kartu surasti galimybių studijas paversti įdomiomis ir siektinomis.

Kokias matote klubo perspektyvas?
Perspektyvos tikrai teigiamos. Kiekvienais metais augame, prisijungia ne tik šiemet, bet ir prieš daugelį metų baigę studijas absolventai. Tai tik dar kartą įrodo, kad turime neišsenkantį ir dar nepanaudotą energijos bei idėjų šaltinį. Turime minčių, sumanymų, matome rinkos poreikį bei suprantame universiteto paskirtį. Jei rinkai reikėtų tik specializuotų specialistų, užtektų kelerių metų dedikuotų kursų kvalifikacijai įgyti, tačiau IT tendencijos ir poreikiai plėtojasi labai sparčiai, todėl išlaikyti balansą ir jausti pulsą galima tik bendradarbiaujant Universitetui, tokioms organizacijoms, kaip „Alumni“, ir IT sprendimų gamintojams.

Pats esate VDU Informatikos fakulteto absolventas. Kokie įgūdžiai, žinios, įgytos universitete, labiausiai pravertė gyvenime bei darbinėje veikloje?
Man pačiam labiausiai pravertė universitete suteikta galimybė studijuojant gretutinę specialybę įžvelgti visumą nuo produkto sukūrimo (IT) iki jo paleidimo į gyvenimą (Verslo administravimas). IT specialistų poreikis kasmet vis auga, todėl visų akys nukrypsta į potencialius studentus – moksleivius. Stengiamės kartu su gamintojais prisidėti prie IT susidomėjimo skatinimo mokyklose ir gimnazijose.

Kaip manote, kuo Informacinių technologijų absolventai išsiskiria darbo rinkoje?
Pagrindiniai bruožai, kurias būtų galima apibūdinti IT absolventus – tai gebėjimas pažvelgti plačiau, įvertinti perspektyvas ir galimybes, taip pat netradicinių sprendimų ir inovacijų troškimas. Tai lyg ir vizitinė VDU kortelė – sugebėjimo paruošti plačių pažiūrų mąstančius specialistus ir asmenybes.

Ko palinkėtumėte studentams, kurie dar tik ieško savęs gyvenime ir darbo rinkoje?
Aktyvumo, nebijoti išsakyti savo minčių ir idėjų, kurių įgyvendinimui yra susiklosčiusi labai palanki aplinka. „Nebūna blogų minčių ar idėjų, jos būną tik dviejų tipų: iškomunikuotos arba nutylėtos…”

Organizatoriai dėkoja renginio rėmėjams:

remejai