Prof. R. Krikštolaitis dalyvavo energetikos konferencijoje Briuselyje

Lapkričio 5-6 dienomis VDU Matematikos ir statistikos katedros vedėjas prof. dr. Ričardas Krikštolaitis dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Central European Day of Energy 2018“ („Vidurio Europos energijos diena“), kuri vyko Briuselyje, Europos Komisijos būstinėje. Renginį suorganizavo Vidurio Europos energetikos partnerių asociacija ir Europos Komisija kartu su partneriais, tarp kurių – ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Pagrindinis konferencijos tikslas buvo suvienyti Vidurio Europos energetikos įmones į regioninę platformą, kuri atspindėtų regiono požiūrį į žemyno energetikos politiką, ir pristatyti šios politikos įgyvendinimo pasiekimus ir iššūkius. Renginyje dalyvavo net 143 dalyviai – Europos institucijų, nacionalinių administracijų, energetinių įmonių atstovai, akademikai, ekspertai ir žurnalistai.

Konferencijoje atskleista, jog Vidurio Europoje pavyko pasiekti reikšmingų rezultatų valstybėms bendradarbiaujant energetikos srityje. Pagrindinė to priežastis – didėjanti regiono infrastruktūrinė sąveika ir rinkų integracija. Taip pat pasiekta didelė pažanga Baltijos šalių sinchronizavime su Kontinentinės Europos tinklu. Be to, dėl liberalizavimo procesų ir teisinės sistemos, regione dinamiškai auga ir tarpvalstybinė prekyba.

Tarp konferencijos pranešėjų ir kalbėtojų buvo Europos Komisijos viceprezidentas M. Šefčovič, Europos Parlamento narys J. Buzek, „Litgrid“, Europos elektros energijos perdavimo sistemos operatorių tinklo (ENTSO-E), „Transelectrica“, „EU Stream“ ROMGAZ ir kitų įmonių bei organizacijų atstovai iš Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Vengrijos ir kitų šalių. Renginys buvo padalintas į tris dalis, skirtas energetikai Vidurio Europoje, elektros ir dujų sektoriams.

VDU yra konferencijos organizatorių, asociacijos „Central Europe Energy Partners“ partneris.

Daugiau informacijos
Pranešimas apie konferenciją