Programuotoja D. Pankratjevaitė: „Niekada negali sustoti mokytis“


Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos sistemų absolventė Dovilė Pankratjevaitė dirba programuotoja JAV programavimo paslaugų įmonėje „Devbridge Group“ ir teigia, jog nors būti imliam naujoms technologijoms yra labai svarbu, tačiau kur kas svarbiau – mokėjimas dirbti komandoje, koncentracija, pastabumas, mąstymas. „Jei patinka programuoti, sunku nebus“, – jauna savo srities profesionalė skatina nebijoti ir neabejoti bei rinktis šias studijas.

Kaip pasirinkote Informatikos sistemų studijas Vytauto Didžiojo universitete?

Man visada patiko matematika, todėl renkantis kur stoti žiūrėjau tik į tą pusę. Tačiau matematikos studijos pasirodė gana sausokos ir siauros. Šalia buvo informatika, kuri, mano nuomone, yra platesnė ir gana įdomesnė studijų kryptis. Niekada nesigailėjau savo sprendimo, nes Informacinės technologijos nėra vien programavimas ir testavimas – tai kur kas plačiau.

Kas įdomiausia buvo studijų metu?

Paskaitos, kurių metu informaciją susirenki bendravimu ir diskusijomis. Pažintis su   dėstytojais, kurie šalia mokomojo dalyko medžiagos dalinasi savo verslo patirtimi ir kita visapusiam išsilavinimui svarbia informacija.

Kaip prasidėjo Jūsų karjera JAV programavimo paslaugų įmonėje „Devbridge Group“?

Karjera prasidėjo man užpildžius anketą „Sourcery Academy for Developers“ atrankai. Sėkmingai išlaikius testą, pradėjau kursus. Prieš tai dirbau kitoje įmonėje, tačiau ji labai sunkiai priimdavo naujas technologijas. Kai pasijutau atsiliekanti nuo šiuolaikinių programuotojų, pradėjau mokytis savarankiškai, o akademija suteikė galimybę įgyti naujausių žinių iš profesionalų. Po akademijos gavau ir darbo pasiūlymą. Dabar dirbu tik su naujausiomis technologijomis ir žinau, kad šioje įmonėje visada turėsiu puikias galimybes tobulėti.

Kas sunkiausia programuojant?

Niekada negali sustoti mokytis, nes laikui bėgant užduotys vis sunkėja, nors patirties įgauni vis daugiau. Jei patinka programuoti, sunku nebus. Sunku būna tik tada, jei veiki darbus, kurie tau nėra malonūs, tad man asmeniškai programuoti nėra sunku. Sudėtingiau būna nebent tada, kai pereinama prie naujos technologijos, bet vėliau, kai įgundi naudoti jas, sunku nebebūna.

Kaip manote, kokios savybės yra svarbios norint būti sėkmingu IT specialistu?

Atrodo, kad norint būti sėkmingu IT specialistu reiktų, visų pirma, gerai išmanyti technologijas, tačiau visiškai nėra taip. Labai svarbu būti imliam ir smalsiam naujoms technologijoms, įrankiams, tačiau kur kas svarbiau yra mokėjimas dirbti komandoje, koncentracija, pastabumas, mąstymas.

Kokių privalumų matote vyriškame kolektyve? Ar yra konkurencijos tarp skirtingos lyties atstovų?

Konkurencijos nėra, tad ir tokių ypatingų privalumų nėra. O kolektyvas jau nėra vien vyriškas, nes moterų taip pat yra daug.

Kokius darbo IT srityje privalumus, būdingus tik moterims, galėtumėte išskirti?

Viskas priklauso ne nuo lyties, o nuo žmogaus.

Kas Jus labiausiai motyvuoja darbe?

Mane labiausiai motyvuoja komanda. Kai darbo atmosfera puiki, visada jautiesi motyvuotas padaryti kažką gero su drauge su visais.

Ką rekomenduotumėte moksleivėms, ar jaunos merginoms, norinčioms, bet galbūt dvejojančioms save išbandyti IT sektoriuje?

Nedvejoti ir bandyti, nes specializacija yra plati ieškant sau maloniausios srities.

Kokie ateities planai, kokius kasdienius iššūkius sau keliate darbe?

Artimiausias planas – tobulėti kaip programuotojai, todėl kiekvieną užduotį noriu atlikti kuo kokybiškiau. Vėliau bus matyt, nes, kaip ir minėjau, IT srityje yra daug įvairių kelių ir aš galiu arba eiti tuo pačiu nuolat tobulinant save, arba rinktis kitą, tad laukia laisvė spręsti.

Ar jaučiatės teisingai pasirinkusi programuotojos karjerą?

Taip, nes technologijų spektras yra platus, todėl visada gali pasikeisti kryptį, o nuolatinis mokymasis ir vis kitų sprendimų ieškojimai nesuteikia darbui rutinos, leidžia nuolat tobulėti ir nestovėti vietoje.

Informacijos šaltinis