Projektas: „5G, dirbtinio intelekto ir optimizavimo metodų panaudojimas naujos kartos logistikos sprendimams“

UAB Agmis, UAB Spedlite ir Vytauto Didžiojo universiteto konsorciumas įgyvendina projektą „5G, dirbtinio intelekto ir optimizavimo metodų panaudojimas naujos kartos logistikos sprendimams“ Pr. Nr. 08-004-K-0006.

Projektu siekiama sukurti naujos kartos logistikos sprendimų sistemą, paremtą 5G, dirbtiniu intelektu ir optimizavimo metodais, kuri įgalins efektyvų konkrečių transporto biržoje esančių krovinių parinkimą analizuojamai vilkikų aibei ir prognozuos krovinio kainą, pateikiant pilną transportavimo biržos vaizdą bei įgalins efektyvesnį krovinių sekos sudarymą.

Pilnai išvystytas inovatyvus, skaitmeninis, technologinis sprendimas bus skirtas logistikos įmonėms Europoje, turinčioms iki 1000 vilkikų ir norinčioms praplėsti turimas arba pilnai pirkti dispečerines paslaugas. Sprendimo pridėtinė vertė ir kuriama nauda vartotojui – efektyvus ir pelningas krovinių pervežimo parko įdarbinimas. Sprendimas įgalins automatizuoti logistikos įmonių dispečerių padalinio procesus, maksimaliai sumažinant arba eliminuojant žmogiškųjų išteklių poreikį ir sąnaudas, pasitaikančių klaidų tikimybę, efektyviai išnaudoti transportą, padidinti našumą, pilnai ir pelningai apkraunant krovinių pervežimo parką. Programinė įranga įgalins planuoti krovinių pervežimo parko užimtumą trims dienoms į priekį (šiuo metu dažniausiai planuojama vienai dienai). Sprendime integruotos 5G technologijos suteiks galimybę realiu metu surinkti ir apdoroti didelius duomenų kiekius, išvengiant delsos, kas iš esmės sprendimą perkels į aukštesnį kokybinį lygmenį, nes leis reaguoti ir priimti sprendimus akimirksniu, ko neįmanoma pasiekti, pasitelkiant tik žmogiškuosius išteklius.

Projekto metu siekiamas sukurti produktas yra paremtas nauja technologija. Europos transporto rinka auga ir plečiasi. Didelę įtaką krovininio transporto sektoriaus raidai daro ir darys technologinės naujovės, o ateityje jų poveikis tik stiprės. Tikimąsi, kad UAB Agmis, UAB Spedlite ir Vytauto Didžiojo universiteto projekto apimtyje sukurta inovatyvi naujos kartos logistikos sprendimų sistema sėkmingai integruosis Europos Sąjungos transporto rinkoje ir įgalins iš esmės ją keisti, užtikrinant efektyvesnį transporto sektoriaus paslaugų teikimą.

Projektą planuojama įgyvendinti per 24 mėnesius. Projekto vertė- 1650547,82 Eur. Projektui skirta finansavimo lėšų suma – 1009593,08 Eur. Projektas dalinai finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos Kartos Lietuva“ lėšomis ir 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis.