Projekto pristatyme – apie dirbtinį intelektą ir lietuvių kalbą

Rugsėjo 27 d. VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) vyko tarpdisciplininio lietuvių k. technologijų projekto „Semantika2“ tarpinių rezultatų pristatymas. Pristatymo vaizdo įrašą galima stebėti internete.

Renginys skirtas mokslo, verslo, viešojo sektoriaus auditorijai ir visuomenei. Jo metu buvo pristatyti tarpdisciplininio lietuvių kalbos technologijų projekto „Semantika2“ (Nr. 02.3.1-CPVA-V-527-01-0002) tarpiniai rezultatai: sukurti ir kuriami kalbos ištekliai, prototipai, jų galima nauda mokslui, verslui, viešajam sektoriui ir eiliniam vartotojui. Po renginio vartotojams pateiktos atviros prieigos saugyklose „GitHub“ ir „Clarin LT“.

Renginio tema – „Dirbtinis intelektas ir lietuvių kalba: kada kompiuteris visiškai supras lietuvių rašytinę ir sakytinę kalbą?“.

Sveikinimo žodį tarė VDU mokslo prorektorė prof. dr. Julija Kiršienė, pranešimus skaitė projekto „Semantika2“ vadovas doc. dr. Darius Amilevičius (VDU Informatikos fakulteto Intelektinių sistemų laboratorijos vadovas), prof. dr. Jūratė Ruzaitė, prof. dr. Gailius Raškinis, prof. dr. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė, doc. dr. Andrius Utka ir kiti.

Pranešimų vaizdo įrašus galima stebėti Vytauto Didžiojo universiteto „YouTube“ paskyroje.