Tomas Kulvičius

Bernšteino skaičiuojamųjų neuromokslų centras (Vokietija)

VDU sudijavau 1997-2003 metais, kur įgijau taikomosios informatikos bakaularo ir magistro laipsnį. Tuo metu domėjausi biologinių sistemų modeliavimu ir biologinių signalų analize. Bakalauro ir magistro darbe tyrinėjau žmonių elektrokardiogramas.

Panoręs įgyti kitokios patirties ir išbandyti kitas mokslines sritis, išvykau studijuoti doktorantūroje į Škotiją (Stirling’o universitete). Ten mano dėmesį patraukė įvairūs mokymosi algoritmai ir jų pritaikymas uždaro ciklo sistemose bei robotikoje. Vėliau persikėliau į Vokietiją (Götingen’o universitetą) kur ir pabaigiau doktorantūros studijas ir įgijau informatikos daktaro laipsnį. Doktorantūros metu tyrinėjau, kokį poveikį turi subjekto elgesys ir veiksmai receptorinių laukų kūrimui, ir kaip išsivystę receptoriniai laukai lemia subjekto elgesį aplinkoje.

Panaudodamas receptorinių laukų fromavimasį ir vietos ląstelių modeliavimą tyrinėjau graužikų navigacijos sistemą.

Šiuo metu tęsiu podoktorantūrines studijas Göttingen’o universitete, kur domiuosi įgūdžių mokymusi robotikoje, judesių trajektorijų modeliavimu ir pritaikymu naujose situacijose bei įvairiais mokymosi pastiprinimu algoritmais.

Keletas robotų nuotraukų, kuriuos naudojau/naudoju savo tyrimams Sirling’o bei Gottingen’o universitete.