„Tyrėjų naktis“: viskas prasideda nuo mokslo

Viena naktis – tūkstantis atradimų. Tuo galėjo įsitikinti rugsėjo 26-ąją dieną įvykusios „Tyrėjų nakties“ dalyviai, kurie turėjo progą iš arčiau susipažinti su mokslininkų darbais ir gyvai stebėti bei net patys dalyvauti atliekamuose eksperimentuose.

VDU Informatikos fakultetas jubiliejinę dešimtą „Tyrėjų naktį“ pasitiko įvairiomis veiklomis: nuo paskaitų su pavyzdžiais ir demonstracijomis mokytojams apie „Lego“ robotų naudojimą švietime iki pasakojimų apie multimedijos privalumus kasdienybėje ir smagių eksperimentų patiems mažiausiems.

VDU mokslininkai renginio dalyvius kvietė įsitikinti, kad matematika nėra tik nuobodi teorija – ji gali būti ir kasdien naudojamas įrankis, paaiškinantis tai, kas vyksta pasaulyje. Pasak matematikų, šis mokslas taip pat gali būti įdomus ir su juo galima linksmai eksperimentuoti. Susirinkusiems dalyviams tai buvo įrodyta: „Nesitikėjau, kad matematika – tai ne tik teorijos, be kurių negalima išspręsti uždavinių. Šis mokslas daug platesnis ir įdomesnis. Įsitikinau, kad matematika gali pagerinti mūsų kasdienybę ar bent jau paversti ją įdomesne“, – atradimu džiaugėsi Nojus.

Didelio dalyvių skaičiaus sulaukė paskaita-diskusija „Kaip elgiasi mūsų politikai – ar jie dirba mums, ar pamiršta visus pažadus, ir kaip mes galime patikrinti, kaip jie elgiasi?“. Šiame pranešime buvo pristatytas įrankis, kuris leidžia vizualiai pamatyti, kaip elgiasi tautos atstovas Seime. Pasak kūrėjų, pasitelkus šį įrankį galima „kontroliuoti“ ne tik politikus.

Daugiau informacijos

„Tyrėjų nakties” nuotraukų galerija: