Užsienio ekspertai puikiai vertina VDU informatikos studijų programas

Džiugu, kad tarptautiniai ekspertai iš Jungtinės Karalystės, Suomijos bei Estijos, šių metų kovo mėn. 22-23 d. vertinę VDU Informatikos fakulteto bakalauro studijų programą „Informatika“ ir magistro studijų programą „Taikomoji informatika“, abi šias programas akreditavo maksimaliam 6 metų laikotarpiui.

Informatikos programa, kaip besiorientuojanti ne tik į klasikinę informatiką, bet ir į šiandieninėje žinių visuomenėje būtinus informacijos valdymo aspektus, gavo ypač aukštus balus, vertinant programos tikslus ir numatomus rezultatus. Ekspertai išskyrė galimybę studentams derinti savo individualius studijų poreikius, renkantis tarp Taikomosios informatikos, Verslo informatikos ir Programų sistemų specializacijų, bei studijuoti tikslinėse vietose, dar studijų metu pradedant praktinį bendradarbiavimą su būsimais darbdaviais.

Vieni svarbiausių Informatikos fakulteto įvertinimo kriterijų – aukštas darbdavių įvertinimas paruoštiems specialistams. Vizituojančių dėstytojų dirbančių verslo srityje pasitelkimas, aktualių informatikos taikymo temų atspindėjimas studijose bei bakalauro ir magistrantūros programų liberalumas.

Tarp Taikomosios informatikos magistro studijų programos privalumų ekspertai paminėjo gana platų pasirenkamų dalykų spektrą, leidžiantį susikoncentruoti ties viena iš dviejų šiandien įmonėms aktualių informatikos taikomųjų sričių – duomenų analizės ir verslo informatikos. Taip pat buvo pažymėta labai gera socialinių partnerių nuomonė apie įdarbinamus programos absolventus, studijų liberalumas, individualūs studijų planai, lankstumas prisiderinant prie studentų, kurie kartu ir dirba, ir studijuoja.