Vaišnoriškės -16

Jau aštuntą kartą VDU IF Alumni  rinkosi į tradicinę savaitgalio iškylą Vaišnoriškėse. Šių metų tema – nuostabioji Italija.
Atvykusius į sodybą pasitiko Sigita, Inga ir Vitalijus smagiu pasisveikinimu „Ciao!“ ir pavaišindami itališku Limoncello bei sūrio ir alyvuogių užkandėle.
Tradicija tapo ir maisto pasirinkimas pagal tematiką – šiemet išbandėme „itališką virtuvę“. Vakarienei skanavome Irenos ir Audriaus pagaminto dviejų rūšių Risotto (ryžiai su daržovėmis bei jūros gėrybėmis ir ryžiai su daržovėmis bei vištiena). Smagiai pavakaroję ir palinkėję „buonanotte“ visi išsiskirstė pailsėti prieš pagrindinį šeštadienio iššūkį – baidarių žygį.
Ryte visus gardžiais kavos kvapais žadino Daiva, o Vitalijus ir Inga pusryčiams paruošė gardžių salotų su mocarelos sūriu. Papusryčiavę, smagiai nusiteikę ir visai neišsigandę šilto vasariško lietučio iškeliavome link starto vietos. Besigrožėdami Būkos vingiais bei smagiai tarpusavyje lenktyniaudami įveikėme baidarių trasą. Pietų pertraukos metu spėjome ne tik pasisotinti, bet ir pagrybauti, o „laimikį“ ragavome vakarienei kartu su Dalios ir Raimundo keptomis picomis. Smaližiavome itališku desertu – Tiramisu. Po puikios vakarienės jėgas išbandėme  protų mūšyje.
Sekmadienio ryte kava į lovą lepino Vygantas. Taip pat visi nekantriai laukė Minestrone sriubos, kurią Vitalis ruošė ant laužo. Sriuba buvo tiesiog nepakartojama J. Tęsiant tradicijas buvo išrinkta kitų metų tema – šalis: Suomija. Po smagių pusryčių visi klausė Irenos pranešimo apie Vaišnoriškių apylinkes.  Sekančiais metais visi nekantriai lauksime  Martyno pranešimo, kuriam teko „laimingasis“ lapelis.
Po smagaus ir greitai pralėkusio savaitgalio atėjo metas atsisveikinti iki kitų metų  –  „suomiškų“ Vaišnoriškių. Iki susitikimo!