VDU IF vyko mintino skaičiavimo konkurso “Matmintinis” respublikinis finalas

Nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto VDU IF buvo neįprastai daug jaunatviško šurmulio. Fakulteto darbuotojai ir studentai stebėjosi, pamatę mokinukus, zujančius fakulteto pirmajame aukšte. Vyko pasiruošimas mintino skaičiavimo konkursui “Matmintinis”, kurį jau antrus metus iš eilės priėmė VDU IF.

Pavadinimas “Matmintinis” kilo iš dviejų žodžių – “Matematika mintinai”. Tiksliau – matematiniai skaičiavimai mintinai. Konkurso taisyklės – labai paprastos – kompiuteris pateikia užduotį, Jums reikia suskaičiuoti atsakymą ir jį įvesti, pelyte spaudant ekrane matomus skaičių mygtukus. Kuo greičiau suskaičiuojama – tuo daugiau taškų gaunama. Geriausi skaičiuotojai skaičiuoja greičiau, nei atsakymą spėtumėte suskaičiuoti skaičiuotuvo pagalba.

Pirmiausiai vyko jauniausių – 1-3 klasių grupės varžybos, po to – 4-6 klasių grupės. Tradiciškai, po šių dviejų varžybų būna daroma valandos pertrauka, kurios metu moksleivius aplanko svečiai. Šiemet moksleiviams “Lego Mindstorms” robotus parodė ir apie juos papasakojo VDU IF lektorius Vytautas Barzdaitis. Vaikams buvo įdomu susipažinti su neįprastu programavimu, smalsiausieji ir po paskaitos ilgam liko laboratorijoje ir studentų Benedikto Prekerio ir Algirdo Bražėno padedami,  konstravo savo robotukus. Varžybas tęsė 7-12 klasių mergaičių ir berniukų grupės, o po to prie kompiuterių sėdo suaugusieji.

Kadangi moksleiviai suvažiavo iš visos Lietuvos – po kiekvienos grupės varžybų vyksta apdovanojimai. Juose konkurso dalyvius sveikino VDU IF dekanė doc. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė ir prodekanė dr. Sigita Pečiulytė. Jos pasidžiaugė, jog moksleiviai domisi matematika ir informatika, pastebėjo, kad Lietuva nėra turtinga gamtiniais ištekliais, todėl šaliai labai svarbu ugdyti tiksliųjų mokslų atstovus. Moksleiviams buvo įteiktos VDU ir VDU IF atmintinės, pakviesta užaugus čia studijuoti.

Nors olimpinis principas sako, kad svarbu dalyvauti – iš tiesų labai smagu ir laimėti. O laimėjus – išsirinkti vieną iš puikių konkurso rėmėjų – „ACC distribution“ prizų. Kartais juokaujame, kad „Matmintinis“ – tai geriausias konkursas, nes jau šeštus metus iš eilės geriausiems skaičiuotojams ACC įteikia po kompiuterį.

Varžybos truko visą dieną ir jau vakare buvo žinoma visa Lietuvos komanda, kuri gavo teisę atstovauti šalį tarptautiniame „Matmintinio-Pranglimine“ konkurse, kurio finalas šiemet vyks Aluštos mieste Kryme, Ukrainoje.

Jei ir Jūs norite išbandyti savo mintino skaičiavimo gebėjimus – apsilankykite www.miksike.lt
Ką gali žinoti, gal po poros metų kompiuterį už geriausią rezultatą įteiksime būtent Jums?
Taip pat galite draugauti su mumis: https://www.facebook.com/Matmintinis

Marius Alaburda
„Matmintinio“ organizavimo komiteto narys

Nuotraukos autoriaus