VDU informacinių technologijų studijos – geriausios

VDU informacinių technologijų (IT) ir susijusių sričių studijų programos – geriausiai įvertintos Lietuvoje. Tokie rezultatai paskelbti savaitraščio „Veidas“ atliktame 2014 m. Lietuvos universitetų reitinge, kuriame VDU užėmė pirmąją vietą, surinkęs 50,2 balo.

VDU Informatikos fakulteto IT ir susijusių krypčių studijų programos pirmauja Lietuvoje pagal didžiausią mokslų daktaro laipsnį turinčių darbuotojų (76 proc.) ir praktikų dėstytojų (31 proc.) dalį. Fakultetas liko nepralenktas ir pagal minėtų sričių absolventų skaičių, kurie studijuodami buvo išvykę į užsienį studijų ar praktikos tikslais (41,37 proc.). Kitose kategorijose taip pat gauti aukšti įvertinimai, gerai įvertinta ne tik fakulteto mokslinė ir taikomoji veikla, bet ir tarptautiškumas bei absolventų galimybės darbo rinkoje.

„Veido“ straipsnyje cituojama Informatikos fakulteto dekanė doc. dr. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė pažymėjo, kad čia dėsto jauni mokslų daktarai, atvykstantys iš Australijos, D. Britanijos universitetų, kur jie rengia tiriamuosius darbus. Tuo tarpu pasiekti sėkmingi fakulteto rezultatai gali būti siejami su puoselėjamomis pirmojo Informatikos fakulteto tradicijomis; šios srities studijos buvo reikšmingos nuo pat VDU atsikūrimo.

„Kita vertus, kai kurie mūsų rezultatai geri ir todėl, kad remiamės požiūriu, jog šiandien IT specialistas negali išmanyti vien siauros srities. Antraip, kai technologijos sparčiai kinta, o IT specialistai dirba įvairiausiose srityse, nesukursi patvarių sprendimų. Reikia dėstyti ateities technologijas, o tai įmanoma tik siejant mokslą ir verslą, todėl studentus įtraukiame ir į mokslinius tyrimus, ir į taikomuosius įvairių veiklų – produktų ir paslaugų, kurių reikia rinkai, projektus“, – paaiškino doc. dr. D. Vitkutė-Adžgauskienė.

Reitingo rengėjai taip pat pastebėjo, jog VDU Informatikos fakultetas 2013 m. iš mokslinės ir taikomosios veiklos uždirbo 39 proc. visų savo pajamų. Anot dekanės, dalis jų susijusi su nišinėmis sritimis, pavyzdžiui, lietuvių kalbos technologijų plėtra, jos įrankiais ir tyrimais; šios temos aktualios didėjant informacijos srautams, kuriuos reikia analizuoti. Fakultetas taip pat aktyviai dirba multimedijos srityse, neuromokslų projektuose bendradarbiauja su medikais, derina skirtingų sričių tyrimus, pavyzdžiui, kompiuterinės lingvistikos.

„Turime ir aktyvią multimedijos laboratoriją, kuri yra sukūrusi pirmųjų Lietuvoje instaliacijų, 3D žaidimų, su kuriais Lietuva kažkada pasirodė ir „Expo“ parodoje“, – džiaugėsi fakulteto dekanė.

Šiuo metu Informatikos fakultetas su Danijos ir Vokietijos universitetais bando derinti kalbos technologijas ir robotikos eksperimentus, kurie leistų informaciją iš rašytinių dokumentų panaudoti robotų apmokymui.

Šaltinis