VDU prof. T. Krilavičius dalyvavo diskusijoje Seime apie „FinTech“

Lapkričio 25 d. VDU Taikomosios informatikos katedros vedėjas, profesorius Tomas Krilavičius dalyvavo diskusijoje apie finansų technologijų (angl. FinTech) sektorių Lietuvoje, kuri vyko LR Seime. Renginiu buvo atidaryta „FinTech“ savaitė.

Lietuva įsitvirtina kaip regiono „Fintech“ centras – skaičiuojama, kad per 2018 m. šis sektorius Lietuvoje išaugo 45 proc., iš viso jame veikė 170 bendrovių ir dirbo virš 2 600 darbuotojų. Teigiama, kad „FinTech“ leidžia didinti konkurenciją finansinių paslaugų rinkoje, suteikia didesnį pasirinkimą vartotojui, paprastesnes ir pigesnes paslaugas, o jų sukuriamos inovacijos yra vienas iš ekonomikos augimo variklių, kuriančių didžiausią pridėtinę vertę valstybei. Tačiau toks didelis finansine veikla užsiimančių bendrovių skaičius kelia ir daug su tuo susijusių grėsmių bei rizikų.

Diskusijoje buvo galima išgirsti Lietuvos banko, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir pačių „FinTech“ įmonių atsakymus į šiuos ir kitus klausimus: Kokie „FinTech“ atstovai veikia Lietuvoje ir kodėl jie renkasi mūsų šalį? Kokia yra „FinTech“ sukuriama nauda ir ateities galimybės? Kokias rizikas „FinTech“ kelia Lietuvai ir kaip jas suvaldyti?

Informacijos šaltinis