VDU studentėms skirtos vardinės I. Bielevičiaus stipendijos

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakulteto (IF) absolventas Ignas Bielevičius šiais metais įsteigė dvi vienkartines, metines savo vardo stipendijas VDU studentams, kurių vienos dydis – 500 eurų. Šios stipendijos skirtos finansiškai skatinti studentus už jų sėkmingus studijų rezultatus bei aktyvią mokslinę ir (ar) visuomeninę veiklą.

• Bielevičiaus vardinės stipendijos konkurse galėjo dalyvauti tiek Lietuvos, tiek užsienio studentai iš VDU. Iš viso buvo gautos 37 paraiškos: 26 – lietuvių studentų ir 11 – užsienio studentų. Sprendimą dėl stipendijos skyrimo priėmė pats jos steigėjas.

Šį kartą vardinės stipendijos atiteko dviem VDU studentėms. Pirmoji stipendija buvo skirta Informatikos fakulteto Matematikos ir jos taikymo programos trečiakursei Militai Songailaitei, kurios ne tik puikūs studijų rezultatai, bet ir ji pati aktyviai dalyvauja įvairioje socialinėje bei mokslinėje veikloje, bando įkurti savo startuolį.

Antrąją stipendiją gavo Socialinių mokslų fakulteto Psichologijos programos ketvirtakursė Rasa Katinaitė, kuri gerai besimokydama tuo pat metu aktyviai užsiima savanoriška veikla ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: savanoriauja Jaunimo linijoje, yra individualios emocinės paramos savanorė, taip pat grupiniuose pokalbiuose ar savi-pagalbos forumuose. Mergina aktyviai dalyvauja mokslinėje veikloje, ruošdama mokslinius straipsnius ar pranešimus konferencijose.

Stipendijos steigėjas I. Bielevičius atvirauja, jog išrinkti tik kelis nugalėtojus buvo itin sunku, o aktyvių studentų gretos – maloniai nustebino.

„Esu dėkingas VDU už operatyvią pagalbą įsteigiant ir vykdant stipendijos skyrimo konkursą, o studentams už aktyvų dalyvavimą jame bei įdėtas pastangas. Atrinkti tik du nugalėtojus buvo labai sudėtinga, nes visi kandidatai buvo motyvuoti ir verti įvertinimo bei pagyrimo. Dar kartą įsitikinau, jog VDU studijuoja gabūs, rūpestingi ir daug prasmingų planų turintys studentai. Jie yra puikus pavyzdys, kaip siekiant žinių, savo dalį brangaus laiko galima skirti visuomenei naudingoms veikloms. Dėkoju visiems dalyvavusiems!”, – įspūdžiais dalinosi VDU absolventas.

Universitetas dėkoja stipendijos steigėjui už parodytą iniciatyvą skatinti aktyvius ir gerai besimokančius studentus ir kviečia visus, kurie yra neabejingi VDU ir jo vertybėmis prisidėti prie universiteto ir studentų veiklos skatinimo, tokiu būdu investuojant į ateities visuomenę.

Apie stipendijos steigėją

Stipendijos steigėjas I. Bielevičius, šiuo metu užsiimantis veikla, jungiančia informacines technologijas su finansų rinkomis, teigia, kad už savo atradimus yra dėkingas VDU ir neabejoja, kad jaunų žmonių skatinimas atveria duris dar didesnėms galimybėms ir naujiems pasiekimams, todėl tai daryti yra būtina.

„Man visuomet atrodė, jog jaunų žmonių skatinimas – labai reikalingas, todėl džiaugiuosi, jog pats gavęs progą prisidėti prie to nesudvejojau ir įgyvendinau kurį laiką galvoje laikytą idėją. Manau, kad talentingų studentų motyvavimas yra abipusiai naudinga iniciatyva daugeliu aspektų, iš kurių svarbiausias – galimybė prisidėti prie bendruomenės stiprinimo“, – mintimis dalinosi VDU absolventas I. Bielevičius.